Feedback

Календар свят в липні 2024

← червеньлипень 2024серпень →
понеділок вівторок середа четвер п'ятниця субота неділя
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    

Календар свят в: січні, лютому, березні, квітні, травні, червні, липні, серпні, вересні, жовтні, листопаді, грудні. Церковний календар

1 липняпн.День архітектора 2024 — 24 привітань архітектору

В указі Президента України № 456/95 від 17.06.1995 сказано: «Встановити День архітектури України, який відзначати щорічно 1 липня, - у Всесвітній день архітектури».

4 липнячт.День Національної поліції України 2024 — 39 привітань поліцейському

День Національної поліції України — свято України. Відзначається щорічно 4 липня

4 липнячт.День судового експерта 2024 — 4 привітань судовому експерту

4 липня відзначають День судового експерта України. Це свято було засноване на знак визнання на державному рівні загального значення судово-експертної діяльності країни в забезпеченні правосуддя.

6 липнясб.з Днем кооперації 2024 — 12 привітань
перша субота липня

День кооперативів— професійне свто відзначаєтсья щорічно в першу суботу липня. Дане свято засноване з метою привернення уваги світової громадськості до кооперативів і сприяння розширенню партнерських зв'язків між міжнародним кооперативним рухом і іншими суб'єктами міжнародного права, включаючи уряди та неурядові організації на всіх рівнях.

6 липнясб.З Днем ангела Святослава — 14 привітань

6 липня день ангела Святослава. Ім’я Святослав має слов’янське походження і означає “свята слава”, “священна слава”.

7 липнянд.День військ протиповітряної оборони України 2024 — 9 привітань військовому
перша неділя липня

Це свято було встановлено Указом Президента України № 602/97 за заслуги Військ ППО у забезпеченні обороноздатності держави.

7 липнянд.день ангела Івана — 14 привітань Івану

День Івана відзначають 7 липня. Існує кілька теорій про появу імені Іван в українській мові. Згідно з однією з них, це ім’я утворилося від біблійного Йоан. Крім того, в давнину абсолютно всіх слов’ян називали Ванами (від імені їх прабатька Вана). Саме від такого найменування, на думку деяких дослідників, і виникнуло ім’я Іван.
А ось в давньоєврейській мові є ім’я Йоханан, перекладається як “милість Божа” або “Божий дар”. Воно також могло бути попередником українського імені Іван.

8 липняпн.День родини в Україні 2023 — 33 привітань родині

Український День родини відносно молоде свято і відзначається з 2012 року. Відповідний Указ Президента України № 1209/2011 Про відзначення в Україні деяких пам'ятних дат і професійних свят був підписаний 30 грудня 2011 року. Святкування цього дня має щорічний характер і встановлено на 8 липня.

9 липнявт.День ангела Давида — 13 привітань

9 липня відзначають день ангела Давида. Також православні вшановують пам’ять святого Давида Солунського, який і є покровителем імені. Ім’я Давид староєврейського походження, в перекладі з івриту – улюблений, улюбленець, коханий.

10 липняср.З Днем ангела Жанни — 28 привітань Жанні

День ангела Жанни 10 липня. Жанна — жіноче ім’я, яке бере свій початок в стародавньому Ізраїлі від імені Іоанн, що в перекладі з давньоіудейского означає «помилуваний Богом», «Божа милість», «Божа благодать». У Франції Іоанн перетворився на Жана (фр. Jean), і незабаром у нього з’явилася жіноча форма — Жанна.
Існує й інша версія походження цього імені від арабського جنة («джана»), що означає «райський сад», «сад благодаті».

10 липняср.З Днем ангела Іванни — 92 привітань Іванні

10 липня День ангела Іванни. Ім’я Іванна — це жіночий варіант чоловічого імені Іоанн (в сучасному світі Іван або Ян). Має давньоєврейське походження. У дослівному перекладі означає «Яхве милостивий». Яхве — це одне з численних імен Бога в іудаїзмі і християнстві, вживається у Танаху (Старому Завіті). Літературний варіант значення імені Іванна — “Бог милостив”. В деяких джерелах переклад імені звучить як «помилувана Богом» або «божественна».

10 липняср.З днем ангела Яни — 19 привітань Яні

10 липня день ангела Яни. Ім'я Яна перекладається, як боротьба протилежностей, входу і виходу, початку і кінця. Слов’янське коріння імені пояснюють походження його від однойменної річки.

11 липнячт.День святої Ольги 2024 — 121 привітань Ользі
липня

15 липня вшановують рівноапостольну Ольгу, княгиню Київську, яка зробила дуже багато для розвитку Київської Русі. Княгиня Ольга – свята православної церкви, яка першою серед правителів Київської Русі прийняла християнство.

12 липняпт.День фотографа 2024 — 129 привітань фотографу

День фотографа за традицією відзначається 12 липня - це день святої Вероніки, яка вважається покровителькою фотографії.

12 липняпт.З Днем ангела Павла — 14 привітань Павлу

12 липня день ангела Павла. Коріння імені Павло йдуть в Стародавній Рим. У перекладі з латинської воно означає “маленький”, “молодший”.

12 липняпт.З Днем ангела Петра — 17 привітань Петру

12 липнядень день ангела Петра. Ім'я Петро походить від давньогрецького імені Петрос і означає "надійний", "твердий", "камінь". Ім'я Павло утворено від римського родового імені Паулус. Його значення - "молодший", "скромний", "малий", "незначний".

14 липнянд.День рибалки 2024 — 44 привітань рибаку
друга неділя липня

В Україні професійне свято працівників рибного господарства - День рибалки відзначається щорічно у другу неділю липня згідно з Указом Президента № 464/95 від 22.06.1995.

14 липнянд.З днем ангела Анжеліки — 21 привітань Анжеліці

14 липня День ангела Анжеліки. Ім’я Анжеліка означає «ангельська». За однією версією, воно походить від грецького слова «ангел, вісник». За іншою теорією, коріння цього імені латинські: конкретно древнє слово angelicus.

15 липняпн.День Володимира 2024 — 36 привітань Володимиру

28 липня відзначається День Володимира на честь святого рівноапостольного, великого князя Володимира. Великий київський князь дуже шанується в суспільстві, оскільки саме він, як вважається, хрестив Русь. Саме князь Володимир Великий став покровителем для всіх чоловіків з цим ім'ям. У перекладі зі слов'янської ім'я Володимир означає "володіє світом", або варіант імені Вальдемар - славний володар (герм.).

15 липняпн.З днем ангела Анжеліки — 9 привітань Анжеліці

15 липня іменини Аежеліки. Ім’я Анжеліка означає «ангельська». За однією версією, воно походить від грецького слова «ангел, вісник». За іншою теорією, коріння цього імені латинське конкретно древнє слово angelicus.

16 липнявт.День бухгалтера України 2024 — 117 привітань бухгалтеру

Дата свята вибрана не випадково - цього дня в 1999 році був прийнятий Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

16 липнявт.З днем Анатолія — 14 привітань Анатолію

16 липня день ангела Анаторлія. Анатолій має грецьке походження. У давньогрецькій мові існувало слово “Анатолій”, що означало “Схід Сонця”,”Схід”. Утворений від нього прикметник мав форму "анатолікос" і буквально означало “Східний”. Від прикметника і було утворено ім’я Анатолій, яке означає «східний».

17 липняср.День етнографа 2024 — 2 привітань етнографу

Професійне свято представників різних етнографічних шкіл, введений в честь дня народження етнографа і мандрівника М.М. Миклухо-Маклая.

20 липнясб.Міжнародний день шахіста 2024 — 67 привітань фахістові

Вже багато років, починаючи з 1966 року, у всьому світі 20 липня відзначають Міжнародний день шахів. Це свято проводиться за рішенням ФІДЕ - Всесвітньої шахової федерації (заснована в 1924).

21 липнянд.День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості 2024 — 41 привітань металургу
третя неділя липня

В Україні День металурга професійне свято працівників металургійної та гірничодобувної промисловості. У незалежній Україні святкування Дня металурга введено Указом Президента № 187/93 від 03.06.1993.

25 липнячт.З днем ангелла Вероніки — 34 привітань з днем ангелла Вероніки

25 липня дeнь aнгeла Вероніки. Ім'я Вероніка давньогрецького походження. У початковому варіанті слово звучало як Ференіке. У перекладі воно означає «приносить перемогу». З мови стародавніх греків воно означає «перемагає», «непереможна».

26 липняпт.З Днем парашутиста 2024 — 67 привітань

Професіонали і любителі парашутизму щорічно 26 липня відзначають своє професійне свято. Саме в цей день 1930 група радянських льотчиків-парашутистів на чолі з Б. Мухортовим вперше здійснила під Воронежем серію стрибків з літаків. Ця подія поклала початок масовому розвитку парашутизму в СРСР.

26 липняпт.День системного адміністратора 2024 — 14 привітань системному адміністратору
остання п'ятниця липня

У останню п'ятницю липня адміністратори корпоративних і домашніх мереж, баз даних, поштових систем, програмних комплексів відзначають своє професійне свято.

27 липнясб.День медичного працівника України 2024 — 73 привітань медику

Відзначати День медика почали ще в Радянському Союзі - в 1980 році. Датою для цього свята вибрали третю неділю червня. У 1994 році, у вже незалежній Україні, свято також офіційно затвердили в цей день.
Від 13 червня 2023 року День медичного працівника в Україні тепер відзначатимуть щороку 27 липня.
Нагадаємо, що офіційне міжнародне свято - Міжнародний день медика - відзначають у перший понеділок жовтня.

28 липнянд.День PR-спеціаліста 2024 — 2 привітань PR-спеціалісту

Зовсім недавно державне визнання вивело зв'язок з громадськістю з розряду тіньових професій. «Піар» набув статусу такого ж необхідного інструменту, як маркетинг, реклама й інші напрямки діяльності організації, що сприяють розвитку бізнесу.

28 липнянд.День працівників торгівлі в Україні 2024 — 28 привітань продавцю
остання неділя липня

Це професійне свято стосується тих, хто безпосередньо зайнятий у сфері торгівлі та ресторанного господарства.

28 липнянд.День флоту України 2024 — 25 привітань працівникам флоту
остання неділя липня

День флоту України — професійне свято працівників морського і річкового флоту та військовослужбовців Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Відзначається щорічно в останню неділю липня.

29 липняпн.З Днем ангела Марти — 76 привітань з днем ангела Марти

29 липня — день ангела у Марти. Ім’я має католицькі та єврейські коріння. Це старовинне єврейське ім’я в перекладі означає «господиня», «пані» або «наставниця». Українська вимова імені — Марфа.

29 липняпн.З днем ангела Тіни — 16 привітань Тіні

У Україні — на відміну від мусульманських і європейських країн — ім’я Тіна набуло самостійність недавно. Вчені, які вивчають етимологію імен, пропонують кілька теорій походження цього імені:
Латинська версія: з мови стародавніх римлян Тіна перекладається як «сильна», «здорова».
Арабською Тіна (تينة) означає “інжир”.
Тіна є формою грузинського імені Тінатін і означає «відблиск сонця», «мерехтливий промінь».

29 липняпн.З днем ангела Юлії — 50 привітань з днем ангела Юлії

29 липня — день ангела святкує Юлія. Юлія - це східноєвропейське жіноче ім'я, яке походить з давньогрецької або з латини. Давньогрецький варіант означає «пухнаста», «хвиляста», а латинський – «липнева» або «та, що з роду Юліїв».

30 липнявт.З Днем ангела Маргарити — 45 привітань Маргариті

30 липня день ангела Рити. В перекладі з латині ім’я Рита означає перлина. Якщо враховувати індійське коріння, то його можна перевести як смілива.


← червеньлипень 2024серпень →