Feedback

Обряд новосілля

13.09.2013 2258
У наше століття величезних міст, багатоповерхових будинків і квартир мало хто сам будує дім і живе в ньому століттями, як було раніше.
За старих часів обряд новосілля був не так частим, як зараз і був більш складний, довгий і різноманітний. Ці традиції захищали новий будинок і його мешканців від бід і нещасть, будинок ставав захисником і помічником людини.
Починалося все з будівництва нового будинку, так як в старі будинки було не прийнято. Дуже довго вибиралося місце для майбутнього будинку, так як треба було перевірити, чи немає на ньому злих духів. Будинки ніколи не будували на кладовищах або поруч з ними, а також на місцях пожеж. Існувало безліч обрядів для пошуку сприятливого місця. Матеріал для майбутнього будинку теж довго вибирався. Дерева не повинні були бути повалені вітром або блискавкою. У деяких областях існували обряди перевірки "лихих" дерев. Якщо в будинку виявлялося хоч тріска такого дерева новий будинок міг розвалитися. У деяких областях вважалося, що якщо будинок побудувати не за один день, то вночі в нього оселиться нечисть.
У день перед заселенням обов'язково змащували медом всі кути, щоб життя було солодким. В той же день в старому будинку замішували тісто, яке переносили в новий будинок і там вже пекли хліб.
У день новосілля запрошували гостей і священика, який освячував новий будинок. Першим заходив господар і ніс горня з вугіллям, який він обносить вздовж стін, і розпалював вогонь у печі. У будинок в першу чергу заносили ікону і стіл.
Після сім'ї в будинок заходили гості. Гість клав гроші на піч, хліб і сіль - на стіл, зерно - на лаву. Жінки підносили господині дому овечу вовну, покривала, скатертини, борошно, крупу, яйця, сало. Також було прийнято дарувати щось солодке - мед, цукор або що-небудь з випічки. Деякі гості приносили і живих курей, качок, кролів, яких, заходячи, запускали в будинок. Коли всі гості збиралися, починалося застілля.
Гостей було прийнято пригощати якнайкраще. Господарі не хотіли, щоб хто-небудь був незадоволений і побажав зла сім'ї. Крім того, вважалося, що не можна скупитися на новосілля, інакше в будинку не буде достатку. Розходилися гості пізно, бажаючи господарям щастя і здоров'я в новому будинку.
Багато з цих традицій збереглися і зараз. Нехай тепер частіше справляють новосілля не в новому будинку, а в новій квартирі, веселощі, добрі побажання, щасливі прикмети є і зараз.
Завжди добре запросити на новосілля друзів і нових сусідів. Застілля можна організувати так, щоб все нагадувало про новосілля, це і прикраси з стружок, грубі дерев'яні ложки і т.д.
Традиція зустрічати гостей хлібом і сіллю, коли вони вступають у новий будинок, збереглася і зараз. Вона символізує надію на те, що в цьому будинку завжди буде вдосталь їжі.
Дотримуватися або ні традиції, це кожен вирішує сам, головне, щоб обстановка на святі була тепла, привітна і по-домашньому затишна.


Пропонуємо Вам переглянути розділ Привітання на новосілля, в якому знаходиться 54 поздоровлень на всі випадки життя.
Цікаві статті

 • Меблі - унікальний подарунок для близьких

  Меблі - унікальний подарунок для близьких

  Безкаркасні меблі кращий подарунок. Звичайно, питання в темі подарунка для близької Вами людини потрібно підходити з особливим підходом з'ясувати , що любить людина чого віддає перевагу у кожного адже свої смаки і свої інтереси наш інтернет магазин хоче запропонувати Вам ... 598

 • Що подарувати на новосілля ?

  Що подарувати на новосілля ?

  Новосілля ще здавна надавали особливого значення. Вважалося, що коли сім'я вселяється в новий будинок, то необхідно влаштувати справжній веселе свято, на який обов'язково потрібно запросити і старих друзів, і нових сусідів. Це як би символізувало, що господарі вірні старим ... 1134

 • Що подарувати на новосілля. Поради

  Що подарувати на новосілля. Поради

  Якщо вас запросили на новосілля, то перед вами постає питання, що ж можна подарувати в подарунок на ... 833

Всі статті

Найближчі свята

Всі свята в березні

Інформери на Ваш сайт