Feedback

День святої Ольги: історія свята та традиції

23.07.2019 635
Іменини Ольги, в честь дня святої рівноапостольної княгині Ольги, відзначають 24 липня. Церква в цей день вшановує образ жінки, яка увійшла в історію, княгині Ольги. День Ольги за церковним календарем — привід вшанувати пам'ять святої, а також привітати з іменинами тих, хто носить це ім'я.

Історія свята і чому Ольгу вважають святою
Велика княгиня Ольга народилася в Пскові. У 903 році вона стала дружиною князя Київського Ігоря. А після того, як князь загинув у 945 році, Ольга зайняла його престол і стала княгинею Київської Русі. Вона була опікуном свого сина Святослава, який у підсумку став правителем держави. З ім'ям Ольги пов'язаний прихід християнства в Київську Русь. У 954 році княгиня здійснила паломництво до Константинополя, де вона прийняла святе хрещення, отримавши церковне ім'я Олена, а хрещеним батьком став імператор Костянтин. Ольгу вважають покровителькою православної віри. Завдяки її діяльності на Русі почали будувати храми, встановлювати хрести і знищувати язичницьку символіку. Пізніше її онук, князь Володимир, що згодом хрестив Русь, прийняв хрещення саме за її прикладом.

Традиції на день Ольги За православним традиціям, в день Ольги потрібно молитися про втішення вдів, а також про зміцнення віри людей нових у християнстві. Свята Ольга допомагає вберегти себе та рідних від бід і негараздів. А молодим дівчатам вдало вийти заміж. У старовину день святої Ольги починалися польові роботи, люди виходили на поля збирати і заготовляти сіно. За традицією, в церквах проводять святкові служби в пам'ять про святу.

Пропонуємо Вам переглянути розділ День святої Ольги 2023, в якому знаходиться 121 поздоровлень на всі випадки життя.


Цікаві статті

  • День святої Ольги: історія свята та традиції

    День святої Ольги: історія свята та традиції

    24 липня віруючі східного обряду вшановують рівноапостольну Ольгу, княгиню Київську, яка зробила дуже багато для розвитку Київської ... 634

  • 28 липня – День Володимира

    28 липня – День Володимира

    28 липня в Україні відзначають День Володимира, а приурочено цю дату до дня пам’яті великого київського князя. Ця особа неабияк шанується у суспільстві, оскільки саме він, як вважається, хрестив ... 808

Всі статті
Найближчі свята

Всі свята в серпні

Інформери на Ваш сайт