День святої Ольги: історія свята та традиції

Іменини Ольги, в честь дня святої рівноапостольної княгині Ольги, відзначають 24 липня. Церква в цей день вшановує образ жінки, яка увійшла в історію, княгині Ольги. День Ольги за церковним календарем — привід вшанувати пам'ять святої, а також привітати з іменинами тих, хто носить це ім'я.

Історія свята і чому Ольгу вважають святою
Велика княгиня Ольга народилася в Пскові. У 903 році вона стала дружиною князя Київського Ігоря. А після того, як князь загинув у 945 році, Ольга зайняла його престол і стала княгинею Київської Русі. Вона була опікуном свого сина Святослава, який у підсумку став правителем держави. З ім'ям Ольги пов'язаний прихід християнства в Київську Русь. У 954 році княгиня здійснила паломництво до Константинополя, де вона прийняла святе хрещення, отримавши церковне ім'я Олена, а хрещеним батьком став імператор Костянтин. Ольгу вважають покровителькою православної віри. Завдяки її діяльності на Русі почали будувати храми, встановлювати хрести і знищувати язичницьку символіку. Пізніше її онук, князь Володимир, що згодом хрестив Русь, прийняв хрещення саме за її прикладом.

Традиції на день Ольги За православним традиціям, в день Ольги потрібно молитися про втішення вдів, а також про зміцнення віри людей нових у християнстві. Свята Ольга допомагає вберегти себе та рідних від бід і негараздів. А молодим дівчатам вдало вийти заміж. У старовину день святої Ольги починалися польові роботи, люди виходили на поля збирати і заготовляти сіно. За традицією, в церквах проводять святкові служби в пам'ять про святу.


© 2022 Привітання та тости на всі свята українською мовою
© 2022 www.v24.com.ua