Feedback

Чистий четвер

20.01.2014 317
Четвер перед Великоднем - це, мабуть, складний день для всіх господинь. Саме в четвер необхідно начисто прибрати будинок. Такий звичай має свій глибокий сенс , він символізує те, що як жінка очищає житло від бруду, так і Бог очистив, людські серця від гріха.

Прибирання повинно проводитися не тільки в житлових приміщення. Чистили худобу, найчастіше цим займався чоловік .

Цього ж дня необхідно було випрати всю білизну. Після того, як завершувалося прибирання жінка омивала себе, одягала на голову чисту косинку і читала спеціальні молитви. Після скоєння такого обряду, вона приймалася за тісто. Великоднє тісто завжди готувалося за особливим рецептом, воно було найдорожчим . Щонайменше, в пасхальне тісто вбивалися десять яєць, втручався літр сметани, пів кілограма домашнього вершкового масла.

Поки підходила здоба, господиня починала фарбувати яйця. Раніше люди використовували тільки справжні барвники - це цибулиння, листя рослин і соки ягід.

Всі приготовані продукти накривалися чистою серветкою і ховалися в холодне місце , тобто їх можна було лише в неділю. На завершення дня, все сім'я збиралася на читання спеціальної пасхальної молитви.


Пропонуємо Вам переглянути розділ Привітання з Великоднем (Паскою), в якому знаходиться 83 поздоровлень на всі випадки життя.
Цікаві статті

 • Що дарувати на Великдень?

  Що дарувати на Великдень?

  Для всіх Великдень - одне з найулюбленіших і довгоочікуваних свят у році, який за урочистості можна порівняти хіба що з Новим роком або Днем народження. Звичайно, як і на будь-яке інше свято, на Великдень також прийнято робити подарунки. Що ж можна подарувати на ... 721

 • Крашанки, писанки...

  Крашанки, писанки...

  Просто пофарбувати яйця — це якось не по-українськи! Хіба ні? Наш народ звик до різноманіття, і не лише в ... 438

 • А тобі відомо, що писанка вміє говорити?!

  А тобі відомо, що писанка вміє говорити?!

  Вона може передавати нам послання з минувшини наших предків, може виразити наші найщиріші побажання рідним і близьким людям, попросити вибачення, привітати, розповісти про найтепліші почуття любові, ніжності, ... 713

Всі статті

Найближчі свята

Всі свята в грудні

Інформери на Ваш сайт

Економте на покупках з кешбеком