Feedback

Чистий четвер

20.01.2014 884
Четвер перед Великоднем - це, мабуть, складний день для всіх господинь. Саме в четвер необхідно начисто прибрати будинок. Такий звичай має свій глибокий сенс , він символізує те, що як жінка очищає житло від бруду, так і Бог очистив, людські серця від гріха.

Прибирання повинно проводитися не тільки в житлових приміщення. Чистили худобу, найчастіше цим займався чоловік .

Цього ж дня необхідно було випрати всю білизну. Після того, як завершувалося прибирання жінка омивала себе, одягала на голову чисту косинку і читала спеціальні молитви. Після скоєння такого обряду, вона приймалася за тісто. Великоднє тісто завжди готувалося за особливим рецептом, воно було найдорожчим . Щонайменше, в пасхальне тісто вбивалися десять яєць, втручався літр сметани, пів кілограма домашнього вершкового масла.

Поки підходила здоба, господиня починала фарбувати яйця. Раніше люди використовували тільки справжні барвники - це цибулиння, листя рослин і соки ягід.

Всі приготовані продукти накривалися чистою серветкою і ховалися в холодне місце , тобто їх можна було лише в неділю. На завершення дня, все сім'я збиралася на читання спеціальної пасхальної молитви.

Пропонуємо Вам переглянути розділ Привітання з Великоднем (Паскою), в якому знаходиться 123 поздоровлень на всі випадки життя.


Цікаві статті

 • Поливаний понеділок

  Поливаний понеділок

  На другий день після Великодня в Україні – Поливаний понеділок. Проте це не лише розваги, адже традиційно саме в цей день закладалися міцні ... 5108

 • Чистий четвер 2019: дата та що не можна робити в цей день в Україні

  Чистий четвер 2019: дата та що не можна робити в цей день в Україні

  Чистий четвер, або як його ще називають – Великодній четвер, завжди припадає на сьомий тиждень Великого посту і відзначається за три дні до світлого дня Воскресіння Христового. Відтак у 2019 році українці відзначатимуть Чистий четвер 25 квітня. Що не можна робити у цей день ... 1821

 • Великдень в Україні 2019: дата і традиції

  Великдень в Україні 2019: дата і традиції

  Великдень немає певної фіксованої дати святкування, але обов'язково Великдень відзначають у неділю. Дату вираховують за допомогою спеціальної таблиці – Олександрійської пасхалії. У 2019 році Великдень українці святкуватимуть 28 ... 1831

Всі статті

Найближчі свята

Всі свята в січні

Інформери на Ваш сайт