Feedback

Легенда про пасхальні яйця

20.01.2014 573
Точного пояснення тому, звідки з'явився звичай фарбувати яйця, до нас не дійшло. Все чим ми можемо оперувати - це легенди. Згідно з однією з них, все сталося за часів правління імператора Тиверія . Бажаючи звернути його в християнську віру, Марія Магдалина, почала йому проповідувати, вона розповідала йому про чудесне воскресіння Ісуса . Однак такі розмови імператору не сподобалися і він заявив жінці, що скоріше біле куряче яйце забарвитися в червоний колір, чим він повірить у її слова .

Схоже він потім пошкодував про сказане, так як яйце, яке було в його руках, дійсно стало червоним. Наступного ж дня Тіверій прийняв хрещення, а разом з ним і християнську віру.

З тих пір дуже міцно увійшов у великодні традиції звичай дарувати один одному фарбовані яйця. Він з'явився ще в першому столітті нашої ери. У ті часи яйце вже мало символ початку нового життя. Зародився цей звичай, впевнені багато дослідників, саме в той момент коли Марія Магдалина прийшла на прийом до імператора Тиверія, тоді було обов'язково приносити який-небуть дар правителю. Так як жінка була бідна, вона піднесла йому тільки куряче яйце. Відтоді християни і дарують його один одному.


Пропонуємо Вам переглянути розділ Привітання з Великоднем (Паскою), в якому знаходиться 84 поздоровлень на всі випадки життя.
Цікаві статті

 • Що дарувати на Великдень?

  Що дарувати на Великдень?

  Для всіх Великдень - одне з найулюбленіших і довгоочікуваних свят у році, який за урочистості можна порівняти хіба що з Новим роком або Днем народження. Звичайно, як і на будь-яке інше свято, на Великдень також прийнято робити подарунки. Що ж можна подарувати на ... 747

 • Крашанки, писанки...

  Крашанки, писанки...

  Просто пофарбувати яйця — це якось не по-українськи! Хіба ні? Наш народ звик до різноманіття, і не лише в ... 472

 • А тобі відомо, що писанка вміє говорити?!

  А тобі відомо, що писанка вміє говорити?!

  Вона може передавати нам послання з минувшини наших предків, може виразити наші найщиріші побажання рідним і близьким людям, попросити вибачення, привітати, розповісти про найтепліші почуття любові, ніжності, ... 727

Всі статті

Найближчі свята

Всі свята в січні

Інформери на Ваш сайт