Feedback

Великодні яйця

20.01.2014 399
Фарбувати яйця на Великдень люди почали дуже давно. Є багато версій куди і чому цей звичай прийшов до нас, проте до цих пір не ясно, яка з них правдоподібна.

В давнину яйця фарбували тільки природним способом. Для цього використовували натуральні барвники. Був такий звичай, зробити дуже густий відвар моркви або буряка і довго варити в ньому яйце. Після такої операції, шкаралупа забарвлювалася або в яскраво -жовтий, або в яскраво червоний - колір.

Якщо зібрати листя береза ​​і протримати їх у холодній воді, то вони дадуть колір. У цьому настої можна фарбувати яйця. Колір виходить дуже ніжним, а шкаралупа приємно пахне зеленню. Господині знали, для того, щоб яйце було яскравіше і блищало, після фарбування, його треба змастити олією .

В давнину фарбували дуже багато яєць. Було прийнято їх дарувати знайомим, сусідам, родичам і друзям. Був звичай, згідно з яким селяни були зобов'язані подарувати правителю фарбоване яєчко, найчастіше воно було червоним.

Були дуже популярні ігри з яйцями. По-перше їх катали. Влаштовувався каток, тобто робилася височина, з якою яйце катали . Перемагав той, у кого воно відкотитися найдалі .

Так само яйця вдаряли один про одного. Треба було так вдарити яйце опонента , щоб воно розбилося, а твоє залишилося неушкодженим. Насправді це було справжнє майстерність.

Яйця додавали до більшості страв великодньої ї, наприклад в окрошку, або пироги .

Пропонуємо Вам переглянути розділ Привітання з Великоднем (Паскою), в якому знаходиться 123 поздоровлень на всі випадки життя.


Цікаві статті

 • Поливаний понеділок

  Поливаний понеділок

  На другий день після Великодня в Україні – Поливаний понеділок. Проте це не лише розваги, адже традиційно саме в цей день закладалися міцні ... 5112

 • Чистий четвер 2019: дата та що не можна робити в цей день в Україні

  Чистий четвер 2019: дата та що не можна робити в цей день в Україні

  Чистий четвер, або як його ще називають – Великодній четвер, завжди припадає на сьомий тиждень Великого посту і відзначається за три дні до світлого дня Воскресіння Христового. Відтак у 2019 році українці відзначатимуть Чистий четвер 25 квітня. Що не можна робити у цей день ... 1823

 • Великдень в Україні 2019: дата і традиції

  Великдень в Україні 2019: дата і традиції

  Великдень немає певної фіксованої дати святкування, але обов'язково Великдень відзначають у неділю. Дату вираховують за допомогою спеціальної таблиці – Олександрійської пасхалії. У 2019 році Великдень українці святкуватимуть 28 ... 1832

Всі статті

Найближчі свята

Всі свята в січні

Інформери на Ваш сайт