Feedback

Як розписати яйця воском

16.01.2014 226
Фарбоване яйце - це один з найголовніших символів Великодня. Протягом багатовікового існування цієї традиції, виробилося безліч способів і технологій фарбування яєць. Перш за все це воскова розпис.

Для того, щоб спробувати себе в цьому мистецтві, вам, перш за все, необхідно придбати спеціальне приладдя. Втім їх можна зробити і самостійно. На дно широкої склянки опустіть запалену свічку. Стінки склянки повинні бути не дуже високими, так, щоб полум'я свічки дотягувалось до країв .

Поперек країв склянки покладіть столову ложку, в неї укладете шматочок воску, дуже скоро під впливом жару від вогню він розплавитися, тоді ви зможете задати будь-який візерунок. Слідкуйте за тим, щоб свічка не гасла, інакше віск швидко застигне.

Наносити воскові візерунки треба загостреною паличкою, але не пензликом. Яйце має бути трохи опуклим і бажано білим.

Традиційні візерунки на пасхальному яйці - це гілочки дуба, ягоди, найчастіше круглої форми. Іноді на яйці малюють хрести і пишуть заголовні букви ХВ, що означає Христос Воскрес. Кожен візерунок має своє значення, так гілочка дуба символізує здоров'я. Дуже часто яйце фарбують у чорний колір - це говорить про гріховність натури людини, а самі візерунки наносяться червоним воском.

Після того, як візерунок нанесений, яйце фарбують звичайним способом, через пару хвилин зніміть воскову плівку, в підсумку візерунок тепер став білого кольору.

Можна розфарбувати яйце воском і трохи іншим способом. Візьміть чисте біле яйце. Точно так же розігрійте віск і додайте в нього трохи акварельної фарби, все дуже добре перемішайте. Наносьте будь-які візерунки. Саме яйце фарбувати не треба, дайте воску добре застигнути, для того щоб не зіпсувався малюнок. Для цього шкаралупу можна поставити в спеціальну підставку .


Пропонуємо Вам переглянути розділ Привітання з Великоднем (Паскою), в якому знаходиться 83 поздоровлень на всі випадки життя.
Цікаві статті

 • Що дарувати на Великдень?

  Що дарувати на Великдень?

  Для всіх Великдень - одне з найулюбленіших і довгоочікуваних свят у році, який за урочистості можна порівняти хіба що з Новим роком або Днем народження. Звичайно, як і на будь-яке інше свято, на Великдень також прийнято робити подарунки. Що ж можна подарувати на ... 745

 • Крашанки, писанки...

  Крашанки, писанки...

  Просто пофарбувати яйця — це якось не по-українськи! Хіба ні? Наш народ звик до різноманіття, і не лише в ... 470

 • А тобі відомо, що писанка вміє говорити?!

  А тобі відомо, що писанка вміє говорити?!

  Вона може передавати нам послання з минувшини наших предків, може виразити наші найщиріші побажання рідним і близьким людям, попросити вибачення, привітати, розповісти про найтепліші почуття любові, ніжності, ... 726

Всі статті

Найближчі свята

Всі свята в січні

Інформери на Ваш сайт