Feedback

Як розписати яйця воском

16.01.2014 516
Фарбоване яйце - це один з найголовніших символів Великодня. Протягом багатовікового існування цієї традиції, виробилося безліч способів і технологій фарбування яєць. Перш за все це воскова розпис.

Для того, щоб спробувати себе в цьому мистецтві, вам, перш за все, необхідно придбати спеціальне приладдя. Втім їх можна зробити і самостійно. На дно широкої склянки опустіть запалену свічку. Стінки склянки повинні бути не дуже високими, так, щоб полум'я свічки дотягувалось до країв .

Поперек країв склянки покладіть столову ложку, в неї укладете шматочок воску, дуже скоро під впливом жару від вогню він розплавитися, тоді ви зможете задати будь-який візерунок. Слідкуйте за тим, щоб свічка не гасла, інакше віск швидко застигне.

Наносити воскові візерунки треба загостреною паличкою, але не пензликом. Яйце має бути трохи опуклим і бажано білим.

Традиційні візерунки на пасхальному яйці - це гілочки дуба, ягоди, найчастіше круглої форми. Іноді на яйці малюють хрести і пишуть заголовні букви ХВ, що означає Христос Воскрес. Кожен візерунок має своє значення, так гілочка дуба символізує здоров'я. Дуже часто яйце фарбують у чорний колір - це говорить про гріховність натури людини, а самі візерунки наносяться червоним воском.

Після того, як візерунок нанесений, яйце фарбують звичайним способом, через пару хвилин зніміть воскову плівку, в підсумку візерунок тепер став білого кольору.

Можна розфарбувати яйце воском і трохи іншим способом. Візьміть чисте біле яйце. Точно так же розігрійте віск і додайте в нього трохи акварельної фарби, все дуже добре перемішайте. Наносьте будь-які візерунки. Саме яйце фарбувати не треба, дайте воску добре застигнути, для того щоб не зіпсувався малюнок. Для цього шкаралупу можна поставити в спеціальну підставку .

Пропонуємо Вам переглянути розділ Привітання з Великоднем (Паскою), в якому знаходиться 123 поздоровлень на всі випадки життя.


Цікаві статті

 • Поливаний понеділок

  Поливаний понеділок

  На другий день після Великодня в Україні – Поливаний понеділок. Проте це не лише розваги, адже традиційно саме в цей день закладалися міцні ... 5112

 • Чистий четвер 2019: дата та що не можна робити в цей день в Україні

  Чистий четвер 2019: дата та що не можна робити в цей день в Україні

  Чистий четвер, або як його ще називають – Великодній четвер, завжди припадає на сьомий тиждень Великого посту і відзначається за три дні до світлого дня Воскресіння Христового. Відтак у 2019 році українці відзначатимуть Чистий четвер 25 квітня. Що не можна робити у цей день ... 1823

 • Великдень в Україні 2019: дата і традиції

  Великдень в Україні 2019: дата і традиції

  Великдень немає певної фіксованої дати святкування, але обов'язково Великдень відзначають у неділю. Дату вираховують за допомогою спеціальної таблиці – Олександрійської пасхалії. У 2019 році Великдень українці святкуватимуть 28 ... 1832

Всі статті

Найближчі свята

Всі свята в січні

Інформери на Ваш сайт