Feedback

Великодні правила

16.01.2014 150
Великдень - це найголовніше християнське свято. Він не має точної дати святкування, проте завжди відзначається навесні в період з квітня по травень. У цей день всі християни святкують воскресіння свого рятівника Божого Сина.

Так як свято релігійне, то є ряд обмежень. По-перше, в їжі, протягом декількох тижнів триває суворий піст. В цей же час заборонено вінчання і власне саме весілля.

Велика частина святкування проходить у храмі , де протягом всієї ночі йде служба. На неї прийнято приносити випічку і фарбовані яйця, священик повинен окропити приношення святою водою. Частина їжі залишається в храмі, а частина нестися додому. Пасхальна випічка повинна бути повністю з'їдена, не можна , щоб зіпсувався хоча б шматочок.

Закінчується нічна служба в 4:00 ранку, а вже у вісім в храмі знову збираються парафіяни - попереду денне святкове богослужіння .

Перед початком пасхального застілля необхідно прочитати спеціальну молитву, читати її повинен глава сімейства, або доросла людина в сім'ї. Починається застілля, як і під час Різдва з куті - спеціальної каші, яка готуватися із зерна і фруктів. Потім необхідно покуштувати фарбоване яйце.


Пропонуємо Вам переглянути розділ Привітання з Великоднем (Паскою), в якому знаходиться 84 поздоровлень на всі випадки життя.
Цікаві статті

 • Що дарувати на Великдень?

  Що дарувати на Великдень?

  Для всіх Великдень - одне з найулюбленіших і довгоочікуваних свят у році, який за урочистості можна порівняти хіба що з Новим роком або Днем народження. Звичайно, як і на будь-яке інше свято, на Великдень також прийнято робити подарунки. Що ж можна подарувати на ... 771

 • Крашанки, писанки...

  Крашанки, писанки...

  Просто пофарбувати яйця — це якось не по-українськи! Хіба ні? Наш народ звик до різноманіття, і не лише в ... 498

 • А тобі відомо, що писанка вміє говорити?!

  А тобі відомо, що писанка вміє говорити?!

  Вона може передавати нам послання з минувшини наших предків, може виразити наші найщиріші побажання рідним і близьким людям, попросити вибачення, привітати, розповісти про найтепліші почуття любові, ніжності, ... 744

Всі статті

Найближчі свята

Всі свята в лютому

Інформери на Ваш сайт