Feedback

Великодні правила

16.01.2014 366
Великдень - це найголовніше християнське свято. Він не має точної дати святкування, проте завжди відзначається навесні в період з квітня по травень. У цей день всі християни святкують воскресіння свого рятівника Божого Сина.

Так як свято релігійне, то є ряд обмежень. По-перше, в їжі, протягом декількох тижнів триває суворий піст. В цей же час заборонено вінчання і власне саме весілля.

Велика частина святкування проходить у храмі , де протягом всієї ночі йде служба. На неї прийнято приносити випічку і фарбовані яйця, священик повинен окропити приношення святою водою. Частина їжі залишається в храмі, а частина нестися додому. Пасхальна випічка повинна бути повністю з'їдена, не можна , щоб зіпсувався хоча б шматочок.

Закінчується нічна служба в 4:00 ранку, а вже у вісім в храмі знову збираються парафіяни - попереду денне святкове богослужіння .

Перед початком пасхального застілля необхідно прочитати спеціальну молитву, читати її повинен глава сімейства, або доросла людина в сім'ї. Починається застілля, як і під час Різдва з куті - спеціальної каші, яка готуватися із зерна і фруктів. Потім необхідно покуштувати фарбоване яйце.

Пропонуємо Вам переглянути розділ Привітання з Великоднем (Паскою), в якому знаходиться 123 поздоровлень на всі випадки життя.


Цікаві статті

 • Поливаний понеділок

  Поливаний понеділок

  На другий день після Великодня в Україні – Поливаний понеділок. Проте це не лише розваги, адже традиційно саме в цей день закладалися міцні ... 4681

 • Чистий четвер 2019: дата та що не можна робити в цей день в Україні

  Чистий четвер 2019: дата та що не можна робити в цей день в Україні

  Чистий четвер, або як його ще називають – Великодній четвер, завжди припадає на сьомий тиждень Великого посту і відзначається за три дні до світлого дня Воскресіння Христового. Відтак у 2019 році українці відзначатимуть Чистий четвер 25 квітня. Що не можна робити у цей день ... 1660

 • Великдень в Україні 2019: дата і традиції

  Великдень в Україні 2019: дата і традиції

  Великдень немає певної фіксованої дати святкування, але обов'язково Великдень відзначають у неділю. Дату вираховують за допомогою спеціальної таблиці – Олександрійської пасхалії. У 2019 році Великдень українці святкуватимуть 28 ... 1621

Всі статті

Найближчі свята

Всі свята в вересні

Інформери на Ваш сайт