Feedback

Великодні традиції, звичаї та обряди

16.01.2014 404
Великдень - відзначає весь християнський світ, незалежно від приналежності до тієї чи іншої конфесії. Звичайно, у кожного віросповідання є свої великодні традиції, звичаї та частування.

На Русі Великдень завжди відзначали широко й щедро, на столи ставили 48 страв, основними з яких були фарбовані яйця, паски і сирні паски. Багаті фарбували до тисячі яєць, щоб вистачило не тільки на всіх домочадців, а й на всіх працівників. Найбільша і найкрасивіша паска залишалася вдома, а ті, що трохи менше, розходилися по сусідах і родичам. Фарбовані яйця і паску жертвували в лікарні, богадільні і монастирі, обов'язково пригощали слуг. У цей день класові і соціальні відмінності відступали, стиралися рамки між станами .

Сьогодні, як і кілька століть тому, до великодня починають готуватися завчасно У Чистий четвер обов'язково начисто прибирають квартири і будинки , позбавляються від мотлоху і миються самі. Маленьких дітей стригти в перший раз рекомендується саме в цей день. З Чистого четверга і до самої Пасхи прибиранням вже займатися не можна . Увечері цього ж дня вся сім'я фарбує яйця і пече паски , а також готує сирну паску . Всі справи повинні бути зроблені до опівночі, тому допомагають всі - і чоловіки, і діти. У суботу всі пасхальні частування відносять до церкви, де під час служби вони будуть освячені. А в неділю радісні люди в святковому одязі сядуть за накриті столи і будуть вітати один одного зі світлим Христовим воскресінням .

Великодній стіл можна прикрасити святковою весняною галявинкою. Вона символізує прихід весни і приносить процвітання в сім'ю. Для цього потрібно взяти широку миску, насипати на її дно пару сантиметрів землі і кинути в неї зерна вівса , пшениці або газонної трави. Залити водою потрібно так , щоб утворилася кашка , і поставити блюдо на підвіконня, під сонячні промені. До Великодня насіння проросте, і в мисці виявиться ніжна зелена галявина. На неї можна укласти яйця, прикрасити її квітами і стрічками , посадити іграшкових курчат і каченят .


Пропонуємо Вам переглянути розділ Привітання з Великоднем (Паскою), в якому знаходиться 84 поздоровлень на всі випадки життя.
Цікаві статті

 • Що дарувати на Великдень?

  Що дарувати на Великдень?

  Для всіх Великдень - одне з найулюбленіших і довгоочікуваних свят у році, який за урочистості можна порівняти хіба що з Новим роком або Днем народження. Звичайно, як і на будь-яке інше свято, на Великдень також прийнято робити подарунки. Що ж можна подарувати на ... 773

 • Крашанки, писанки...

  Крашанки, писанки...

  Просто пофарбувати яйця — це якось не по-українськи! Хіба ні? Наш народ звик до різноманіття, і не лише в ... 501

 • А тобі відомо, що писанка вміє говорити?!

  А тобі відомо, що писанка вміє говорити?!

  Вона може передавати нам послання з минувшини наших предків, може виразити наші найщиріші побажання рідним і близьким людям, попросити вибачення, привітати, розповісти про найтепліші почуття любові, ніжності, ... 744

Всі статті

Найближчі свята

Всі свята в лютому

Інформери на Ваш сайт