Feedback

Страсний тиждень

16.01.2014 398
Страсний тиждень - це останній тиждень Великого Посту перед Великоднем. Цей тиждень присвячується спогаду про останні дні земного життя Христа, його страждань на хресті, смерть і поховання.

У ці дні не відбуваються пам'яті святих або поминання покійних, так як кожен день цього тижня вважається святим і великим. У всіх церквах проходять щоденні особливі служби .

Дні Страсного тижня завжди були в глибокому пошані у християн. Цей тиждень наказується провести в найсуворішому утриманні, в молитвах, в чесноті і милосерді. У всіх службах відтворюється історія страждань Спасителя, пригадуються його повчання і настанови.

Великий понеділок присвячений старозавітним патріарху Йосипу Прекрасному , якого брати із заздрості продали в Єгипет .

У Великий вівторок церква згадує викриття Господом книжників і фарисеїв. Під час служби переказують притчі, які Христос розповідав у цей день в храмі Єрусалимському .

У Велику середу згадується дружина - грішниця, яка омила своїми сльозами і помазала дорогоцінним миром ноги Спасителя під час таємної вечері. Цього ж дня Юда зважився продати Христа юдейським старійшинам за 30 срібників .

У Велику середу обов'язково читається молитва преподобного Єфрема Сирина.

У Великий четвер згадують обмивання господом ніг своїм учням на знак глибокого смирення і любові до них.

Страсна п'ятниця присвячена осуду Христа на смерть, його хрещеним стражданням і смерті .

Велика п'ятниця й субота є самими строгими днями посту . Якщо в п'ятницю ще можна їсти хліб, то в суботу у віруючого в роті не повинно бути ні крихти хліба і ні краплі води. Цим самим віруючі стають причетними до страждань Ісуса на хресті і його смерті і подальшого воскресінню .

Ну а після, настає найбільше в християнстві свято - Пасха, яку відзначають з широким розмахом протягом цілого тижня .

Пропонуємо Вам переглянути розділ Привітання з Великоднем (Паскою), в якому знаходиться 123 поздоровлень на всі випадки життя.


Цікаві статті

 • Поливаний понеділок

  Поливаний понеділок

  На другий день після Великодня в Україні – Поливаний понеділок. Проте це не лише розваги, адже традиційно саме в цей день закладалися міцні ... 5105

 • Чистий четвер 2019: дата та що не можна робити в цей день в Україні

  Чистий четвер 2019: дата та що не можна робити в цей день в Україні

  Чистий четвер, або як його ще називають – Великодній четвер, завжди припадає на сьомий тиждень Великого посту і відзначається за три дні до світлого дня Воскресіння Христового. Відтак у 2019 році українці відзначатимуть Чистий четвер 25 квітня. Що не можна робити у цей день ... 1819

 • Великдень в Україні 2019: дата і традиції

  Великдень в Україні 2019: дата і традиції

  Великдень немає певної фіксованої дати святкування, але обов'язково Великдень відзначають у неділю. Дату вираховують за допомогою спеціальної таблиці – Олександрійської пасхалії. У 2019 році Великдень українці святкуватимуть 28 ... 1829

Всі статті

Найближчі свята

Всі свята в січні

Інформери на Ваш сайт