Feedback

Легенди про Святого Валентина

12.02.2019 2569
Історій, легенд і чуток про Святого Валентина ходить чимало. Так хто ж він - Святий Валентин, який подарував всьому світу День Закоханих ?
Кажуть, що насправді святих Валентинів, які померли в Стародавньому Римі в 269 (за іншими джерелами в 270 ) році і шанованих в один і той же день, було два. Діяння їх вже давно стали легендою, і тепер уже ніхто точно не пам'ятає, якому ж з них був присвячений свято. Відомо тільки те, що один з них, більш молодий, був у Римі проповідником і лікарем. Під час гоніння на християн імператора Клавдія він був страчений. Інший Валентин, єпископ Тернійскій, жив недалеко від Риму і загинув смертю мученика від рук язичників в тому ж 269 ( 270 ) році.

Багато що в легендах про Святого Валентина співпадає і переплітається, але кожна з них має якийсь свій нюанс, який робить її відмінною від інших:

У стародавньому Римі колись жив лікар на ім'я Валентин . Його називали "гастрономічним доктором", тому що він завжди був стурбований тим, щоб ліки, які він наказував приймати хворим, мали приємний смак. Для додання чудового смаку лікам він змішував гіркі мікстури з вином, молоком або медом. Він промивав рани вином і використовував трави для полегшення болю.

Святий Валентин також був проповідником. І хоча в ті часи християни в Римі переслідувалися, він став священиком. Валентин жив ​​за часів Клавдія II, який славився безліччю загарбницьких воїн. Коли у Клавдія виникли проблеми з набором нових солдатів в армію, він вирішив , що причина криється в прихильності солдатів до своїх дружин і сімей. І скасував весілля і заручини .

І Валентин став не тільки молитися про здоров'я своїх пацієнтів , але й таємно вінчати закохані пари. Одного разу тюремник римського імператора постукав у двері Валентина. За руку він тримав свою сліпу дочку . Він дізнався про чудесне лікуванні Валентина, і благав Валентина вилікувати дочку від сліпоти . Валентин знав , що недуга дівчини практично невиліковна, однак він дав слово, що зробить все можливе , щоб її вилікувати. Він призначив дівчині мазь для очей, і сказав прийти ще через деякий час. Минуло кілька тижнів, але зір до дівчини так і не повернулося. Однак тюремник і його дочка не сумнівалися у своїй вірі в доктора Валентина і продовжували приймати призначені трави і настої .

А в цей час до імператора дійшли чутки про таємні вінчання, які проводив Валентин. І в один з днів римські солдати увірвалися в житло Валентина, знищили ліки і взяли його під арешт.

Коли батько хворої дівчини дізнався про арешт Валентина, він хотів втрутитися, але був не в силах що-небудь допомогти. Валентин знав, що скоро його стратять. Він попросив у тюремника папір, ручку і чорнило і швидко написав дівчині прощальний любовний лист. Валентина стратили в той же день, 14 лютого.

Коли тюремник повернувся додому , його зустрічала дочка. Дівчина відкрила записку і виявила всередині неї жовтий шафран (крокус). У записці було написано " Від твого Валентина". Дівчина взяла шафран на долоню, і його блискучість кольору осяяли її обличчя. Сталося чудо: зір дівчини відновився.

Інша легенда розповідає про священика Валентина, святого великомученика , народжену в третьому столітті нашої ери в місті Терні Римської імперії. У той далекий суворий час імператор Риму Юлій Клавдій II заборонив воїнам одружуватися, щоб не відволікатися від головних справ . Молодий священик Валентин таємно вінчав охочих і за це був засуджений до смерті. У в'язниці він познайомився з дочкою наглядача Джулією. Перед стратою він залишив дівчині лист з освідченням в коханні . Його стратили 14 лютого. Згідно з іншими уявленнями, у нього закохалася сліпа дочка тюремника. Валентин, як священик, що дав обітницю безшлюбності, не міг відповісти на її почуття, але в ніч перед стратою ( 13 лютого) прислав їй зворушливий лист .

Символічно, що дата страти св. Валентина співпала з римськими торжествами на честь Юнони, богині любові. Згодом Валентин був похований в Римі (за іншими даними, частина його мощів знаходиться на його батьківщині в м. Терні, а частина - в церкві св. Антонія в Мадриді ).

Ще одна легенда відноситься до більш раннього часу, коли Рим був язичницьким. Вона розповідає про те, як християнський проповідник Валентин був посаджений у в'язницю за віру і за те, що він на очах у всіх зцілив дочку тюремника, дав їй зір. Його засудили до смерті, і 13 лютого, напередодні страти, він послав їй ніжний прощальний лист, в пам'ять про якого тепер у День Святого Валентина прийнято дарувати один одному вітальні листівки у вигляді сердечок, так звані "валентинки".

За іншим переказом, Валентин народився в III столітті в місті Терні Римської імперії. Будучи священиком, Валентин займався медичною практикою, науковими дослідженнями. Ставши єпископом, Валентин допомагав закоханим писати листи зі словами визнання, мирив тих, хто посварився , таємно вінчав легіонерів , яким римський імператор Юлій Клавдій II не дозволяв одружуватися. За непослух імператору Валентина ув'язнили . Там він закохався в дочку наглядача , повернув їй зір. Але й це не врятувало Валентина - він був страчений. Перед смертю Валентин залишив своїй коханій записку, підписавшись "Твій Валентин". Важко тепер сказати, якому богу молилася дочка наглядача, але вона першою вигукнула: "Він святий" .

Є ще одна легенда, яка свідчить: у ті далекі часи в Римській Імперії жив-був юнак на ім'я Святий Валентин. Він дуже любив дітей і завжди проводив багато часу з ними. Діти теж обожнювали його. Вони жили дружно, радісно і щасливо. Але коли Римський Імператор дізнався, що Святий Валентин не поклоняється тим богам, яким за його наказом було прийнято поклонятися в цій країні, його ув'язнили. Діти дуже нудьгували без свого старшого друга, часто приходили до в'язниці, приносили йому записочки з визнаннями поваги, про любов і туги. Але нічого не врятувало Святого Валентина. Імовірно, його стратили 14 лютого 269 або в 270 році до н.е.

Не дивно, що про Валентина не забули й обрали покровителем Всіх Закоханих. Як християнський мученик, що постраждав за віру, він був канонізований католицькою церквою. І в 496 році римський папа Геласіус оголосив 14 лютого Днем Святого Валентина.

Як все було насправді, ми не знаємо і вже ніколи не дізнаємося, але, безсумнівно, одне - Святий Валентин дійсно загинув в ім'я Любові. І цієї Любові було йому відпущено дивно багато на одне його коротке життя - любов до Бога, любов до прекрасної дівчини, любов до людей взагалі, яким він допомагав і як священик, і як лікар, і як просто прекрасна людина з величезною, що творить добро душею.


Пропонуємо Вам переглянути розділ День Святого Валентина, в якому знаходиться 93 поздоровлень на всі випадки життя.


Цікаві статті

 • Легенди про Святого Валентина

  Легенди про Святого Валентина

  Історій, легенд і чуток про Святого Валентина ходить чимало. Так хто ж він - Святий Валентин, який подарував всьому світу День Закоханих ? Кажуть, що насправді святих Валентинів, які померли в Стародавньому Римі в 269 (за іншими джерелами в 270 ) році і шанованих в один і той же ... 2569

 • Що подарувати коханій людині на День святого Валентина?

  Що подарувати коханій людині на День святого Валентина?

  У День святого Валентина хочеться особливо порадувати кохану людину. Красиве визнання, симпатичний плюшевий ведмедик, оберемок червоних троянд … Що ж сподобається Вашому улюбленому? Вибрати подарунок на День закоханих Вам допоможе ... 3449

 • Ідеї для подарунку коханим на День святого Валентина

  Ідеї для подарунку коханим на День святого Валентина

  Шкарпетки, піна для гоління чоловіку? Чи, можливо, парфуми для жінки? Це все, що підказуває ваша фантазія на запитання «Що ж подарувати своїй другій половинці на День святого ... 422

Всі статті

Найближчі свята

Всі свята в жовтні

Інформери на Ваш сайт