Feedback

Міжнародний день ювеліра

13.01.2014 853

Професія ювеліра — одна з найдавніших, адже прикрашати себе люди любили завжди. Перші прикраси виготовляли з різноманітних підсобних матеріалів, що піддаються обробці примітивними інструментами того часу. Це могли бути намисто з черепашок, намиста з іклів, камінчики з діркою на шкіряній смужці ... Найбагатші та розкішні прикраси носив вождь племені.

Батьківщиною ювелірного мистецтва вважається Стародавня Греція. Тут вперше була проведена різьблення по каменю, з'явилися прикраси, виконані з дорогоцінних металів з самоцвітами. Твори древніх майстрів і зараз вражають красою і витонченістю. У прикрасах використовувалися дорогоцінні камені, перли, янтар, самоцвіти. Дрібним перлами було прийнято розшивати верхній одяг.

На Русі дорогоцінні камені вважалися символом верховної властіІсторія ювелірної справи в Росії йде корінням в далеке минуле і починається із зародження Київської Русі та Володимиро-Суздальського князівства (9-12 століття). Центрами російського ювелірного творчості в різний час були старовинні російські міста Великий Устюг, Вологда, Кострома, Нижній Новгород, Новгород, Псков, Ярославль, Санкт-Петербург, Москва та багато інших.

На Русі широко використовувалися золоті і срібні оправи для каменів, а самі дорогоцінні камені вважалися символом верховної влади. Ними инкрустировались корона, скіпетр, царський жезл і держава. Царські комори постійно поповнювалися самоцвітами, які везли з усіх кінців світу.

У середині 17 століття почався видобуток російських самоцвітів. На Уралі були відкриті родовища малахіту, а в Сибіру вівся видобуток агат, сердолік і яшми.

Ювелірний будинок Фаберже поставляв свої вироби майже усім королівським домівках Європи, Азії та АфрікіПрі Петра I уральські самоцвіти придбали всесвітню популярність. На Русі почали будувати шліфувальні та гранувальні фабрики.

Блискучий століття Катерини II став однією з вершин російського ювелірного мистецтва. Продукція ювелірних заводів тих часів характеризується оригінальним поєднанням нових форм і одночасно традиційним російським естетизмом.

Для кожного часу в російській ювелірному мистецтві існує улюблене поєднання гам самоцвітів. Якщо в другій половині 17 століття твори російських ювелірних заводів відрізнялися поєднанням в одному виробі яскравих сапфірів і рубінів, часто в поєднанні з емалями, то в 18 столітті улюбленим каменем аристократії стає діамант — огранований алмаз.

У середині 19 століття в Росії почали добуватися дорогоцінні камені — алмази, смарагди, топази, рубіни. Мистецтво обробки каменю в цей час досягло високого рівня.

З уральських самоцвітів виготовлялися не лише ювелірні прикраси, але і різноманітні предмети мистецтва: вази, статуетки, підсвічники, стільниці, які користувалися величезним попитом серед заможної публіки. (Фото: Dimj, Shutterstock)

У другій половині 19 століття був заснований ювелірний дім Карла Фаберже, який швидко завоював популярність і став виконувати замовлення царської сім'ї. У ювелірних виробах Фаберже застосовувалися гірський кришталь, яшма, нефрит, лазурит і різні види кварцев. Ювелірний будинок Фаберже поставляв свої вироби майже усім імператорським і королівським домівках Європи, Азії та Африки. Дійшли до наших днів вироби Фаберже дуже високо цінуються колекціонерами і істинними любителями ювелірних шедеврів.

Традиції, закладені великими ювелірами минулого, продовжують сучасні майстри, радуючи нас прекрасними виробами, що відповідають всім канонам ювелірного мистецтва.

Традиції, закладені великими ювелірами минулого, продовжують сучасні майстри (Фото: Andrey Burmakin, Shutterstock) У православній традиції покровителями ковалів та ювелірів вважають святих Косьми і Даміана. Свято на честь їх пам'яті називається Кузьменко і відзначається двічі на рік — 14 липня і 14 листопада за новим стилем.

У католиків існує легенда про Дунстане, святого покровителя ковалів та ювелірів. Одного разу в його кузні з'явився диявол і зажадав підкову для свого копита. Дунстан дізнався диявола і став підковувати його так болісно, ??що той запросив пощади. Дунстан звільнив диявола тільки після обіцянки, що він ніколи не відвідає місце, де є підкова. День пам'яті святого Дунстана — 19 травня.

Є й регіональні свята на честь цієї професії. Так, з 2010 року відповідно до Указу Президента Республіки Саха (Якутія) якутські ювеліри відзначають своє професійне свято 23 жовтня.

Пропонуємо Вам переглянути розділ Міжнародний день ювеліра 2025, в якому знаходиться 64 поздоровлень на всі випадки життя.

За матеріалами: варта харкова

Цікаві статті

 • Про ювеліра

  Про ювеліра

  Ювелір - фахівець з виготовлення, обробки та художнього оформлення різних прикрас або предметів інтер'єру з використанням дорогоцінних каменів і ... 1557

 • Ювелір

  Ювелір

  Ювелір - фахівець в області ювелірного мистецтва, що займається куванням прикрас і картин за допомогою дорогоцінних металів і ... 1119

 • Обираємо прикраси з дорогоцінних металів: що варто знати

  Обираємо прикраси з дорогоцінних металів: що варто знати

  Незважаючи на те, що наразі українські ринки переповнені біжутерією на будь-який смак, авторитет дорогоцінних металів не меншає. Кількість ювелірних крамниць щороку зростає, а кожна поважна пані маючи зайву копійку, мерщій поповнює домашню скарбничку. Вироби зі ... 1613

Всі статті

Найближчі свята

Всі свята в липні

Інформери на Ваш сайт