Feedback

Водохресні гадання

06.01.2014 1506

За старих часів під час святок-з 7 по 19 січня (від Різдва до Водохреща) - дівчата збиралися, щоб дізнатися, хто їх суджений і чи скоро вони вийдуть заміж. Представляємо вашій увазі сучасний погляд на традиційні святочні ворожіння. Найбільш поширеними хрещенськими ворожіннями можна назвати наступні:
Оклик перехожих

Увечері дівчата виходили з дому і гукали на перехожих (чоловічої статі), питали їхні імена (дівчата, імена, а не телефончик!), так як, за переказами, їх суджений буде так само виглядати і мати таке ж ім´я, як і чоловік, що представився. У Ярославській губернії дівчата робили це з млинцем на голові, тоді начебто ступінь вірогідності підвищується. Ну що ж, млинець на голову і вперед - за щастям!
Ворожіння на цибулинах

Це простіше простого. Берете з подругами кожна свою цибулину, яка вам більше сподобається (тільки позначте її як-небудь, щоб не переплутати), ставите її в ємність з водою і чекаєте. Чия перша проросте, та дівчина раніше заміж вийде. А цибулю, яка проросла, потім можна їсти, як засіб проти застуд і авітамінозу. Адже головне – щоб здоров´я було, а інше додасться.
Ворожіння на хвої

Назбирайте охапку хвойних гілок. У різдвяну ніч зберіться разом з подругами і розкидайте їх по підлозі (не подруг, звичайно, а гілки). Тепер заплющивши очі, або зав´язавши очі, щоб не підглядати, виберіть кожна по гілці. Очі можна розв´язати. Якщо на вашій гілці кора рівна, то суджений буде хороший і собою гарний, якщо кора міцна - заможний, шорстка кора пророкує людину надійну, але не красеня, місцями обдертий стовбур говорить про те, що твій майбутній обранець не дуже заможний. Якщо гілка товста, то він буде сильний. Коротше, далі можете продовжувати самі в тому ж дусі, головне, щоб вам вистачило фантазії.
Ворожіння на рушнику

На ніч вивішують за вікно білий рушник (цікаво, це щоб майбутньому нареченому видніше було?) І кажуть: "Суджений-ряджений, прийди і утрися". Якщо вранці з-за вікна ви дістали абсолютно сухий рушник, то сидіти вам у цьому році "в дівках", а якщо рушник мокрий, то точно бути одруженою.
Ворожіння старим ключем

Пошукайте старий плоский ключ (як від поштової скриньки) з круглим обідком. Якщо вже зовсім старого не знайшли, можна використовувати новий. Тепер закладіть його між листами міцно зав´язаної книги (тільки, благаю, не беріть Велику Радянську Енциклопедію) і підвісьте все це господарство за допомогою мотузки і дірочки в ключі до стелі, до люстри, наприклад. (А якщо ви мене не послухали, і взяли-таки Велику Радянську Енциклопедію - нарікайте на себе, навряд чи ваша люстра таке витримає). Дивіться за цією книгою і перераховуйте вголос імена всіх присутніх дівчат. На чиєму імені книга повернеться, тій в цьому році заміж іти. А якщо книга крутиться не перестаючи, значить, ви її слабенько зав´язали.

Ворожіння по книзі

(Тільки не по телефонній.) У такий спосіб люди вже протягом багатьох століть дізнаються про своє майбутнє. Візьміть до рук книжку, краще товсту, що-небудь із класиків, тільки не словник, і не наукову літературу, а то такого нагадаєте, що самі не зрадієте. Сформулюйте своє найтаємничіше питання і загадайте номер сторінки і рядок (зверху чи знизу). Тепер читайте і придумуйте, що б це могло означати.
Гадання на кавовій гущавині

Спочатку варите каву. Зливаєте або випиваєте (навіщо добро переводити?), поки вона гаряча, всю рідину. Потім три столові ложки гущі кладете в кавову чашечку, накриваєте її блюдцем, потім перекиньте її вгору, щоб кава пристала до стінок чашечки, і ставите її на стіл. Налийте в блюдце трохи води і, взявши чашку за денце, опускайте в блюдечко три рази. Коли межі посуду стикаються (тричі) говоріть вголос: "Вірність, дружба і згода". Коли в останній раз піднімете чашку - розгляньте її добре (зсередини).
ТЛУМАЧЕННЯ

Тварини - веселощі, радість, удача, виконання бажань.

Башта - дуже хороший знак.

Людська тінь - говорить про приємне побачення.

Палаци пророкують можливу бідність, а скромні житла свідчать про багатство в недалекому майбутньому.

Дерева – перешоди на шляху.

Густий ліс - несподівані сварки з близькими.

Рогата тварина - до скорої дороги.

Ворота - до повернення друга, приїзду гостей.

Млин говорить про брехню у взаєминах із коханими.

Гори чи стрімчаки віщують тугу і смуток.
Ворожіння на дзеркалах

Кажуть, що так ворожили народи Заходу в XVII столітті. Але до Росії це гадання прийшло пізніше - в середині XVIII століття.

Накрийте стіл до вечері на двох. Поруч зі столом встановіть два дзеркала. Перед одним поставте з боків дві запалені свічки. Інше при ворожінні треба тримати в руках так, щоб бачити позаду себе те дзеркало і свічки. Рівно опівночі починайте повторювати: "Суджений-ряджений! Прийди до мене вечеряти! ". В дзеркалі повинно відбитися бачення того, хто стане вашим супутником життя. Бажано перед цим не пити і не дивитися жахів, все ж таки чоловік майбутній як-не-як, з цим не жартують.

Найважливіша вимога до ворожіння - серйозне ставлення до подій: якщо будете "приколювати ся", то духи образяться і не сприймуть вас серйозно. Гадати треба ввечері, а ще краще - вночі і бажано саме в різдвяну ніч, 7 січня. Але вже якщо ви запізнилися або проспали, то не впадайте у відчай - у вашому розпорядженні всі святки.

Пропонуємо Вам переглянути розділ Хрещення Господнє (Водохреща або Йордан) 2025, в якому знаходиться 429 поздоровлень на всі випадки життя.

За матеріалами: Мама тато

Цікаві статті

Всі статті

Найближчі свята

Всі свята в червні

Інформери на Ваш сайт

Найпопулярніше за сьогодні