Feedback

Як святкувати Великдень (Пасху)?

04.05.2013 2806
До святкування Пасхи потрібно готуватися заздалегідь. Церква готує віруючих до найголовнішого свята семитижневим постом - часом покаяння і духовного очищення. Пасхальну радість неможливо пережити у всій повноті, не постившись, хоч би і не так строго, як наказують чернечі правила. Якщо ви пробували постити перед Великоднем, то самі можете підтвердити це.

Святкування Великодня починається з участі в пасхальному богослужінні. Воно особливе, таке, що відрізняється від звичайних церковних служб, дуже «легке» і радісне. У православних храмах, як правило, пасхальна служба починається рівно опівночі, але краще прийти в храм заздалегідь, щоб не опинитися за його порогом - більшість церков в пасхальну ніч переповнені.

На пасхальній Літургії віруючі прагнуть причаститися Тіла і Крові Христових (у сучасній практиці, особливо великих міських приходів, православні приступають до Св. Причастя впродовж Великого Посту і Страсної Седмиці - прим.ред.). А після того, як закінчиться служба, віруючі «христосуються» - вітають один одного поцілунками і словами «Христос Воскрес!»

Прийшовши додому, а іноді прямо біля храму, влаштовують пасхальний трапезу.

Протягом пасхального тижня у всіх церквах, як правило, дозволяється будь-якому охочому дзвонити в дзвони.
Святкування Великодня продовжується сорок днів - рівно стільки, скільки Христос був зі Своїми учнями після Воскресіння. На сороковий день Іісус Христос піднісся до Бога Отця. Протягом сорока днів Великодня, а особливо на першому тижні - найурочистіше - ходять один до одного в гості, дарують фарбовані яйця і паски, грають пасхальні ігри.

Пропонуємо Вам переглянути розділ Привітання з Великоднем (Паскою) 2022, в якому знаходиться 123 поздоровлень на всі випадки життя.

За матеріалами: paskha.ru

Цікаві статті

 • Великдень в Україні 2021: дата і традиції

  Великдень в Україні 2021: дата і традиції

  Великдень немає певної фіксованої дати святкування, але обов'язково Великдень відзначають у неділю. Дату вираховують за допомогою спеціальної таблиці – Олександрійської пасхалії. У 2021 році Великдень українці святкуватимуть 2 ... 4141

 • Смачні подарунки своїми руками до Великодня

  Смачні подарунки своїми руками до Великодня

  Що подарувати на Великдень рідним якщо не займаєтеся рукоділлям, а проявити особливу увагу до близьких ... 65

 • Вишивка, в'язання та шиття до Великодня у подврунок

  Вишивка, в'язання та шиття до Великодня у подврунок

  Великодній кролик прийшов з Європи і вже міцно прижився в якості символу світлого свята. Кролика можна вишити на декоративної наволочці, зшити з сірого льону або яскравої фланелі і набити синтепоном, зваляти з вовни, зв'язати у вигляді грілки на ... 53

Всі статті
Найближчі свята

Всі свята в вересні

Інформери на Ваш сайт