Feedback

Історія пасхального яйця

21.01.2014 505
До Великодня яйця фарбує майже кожна родина, проте мало хто знає від куди до нас прийшла ця традиція. На даний момент дійшло до нас усього три легенди, що пояснюють походження цього красивого звичаю. Відповідно до першого повір'ям своїми кіньми фарбовані яйця йдуть в далекий 121 рік нашої ери , в той час народився Марк Аврелій.

Як стверджують історики в день в який з'явився на світ новонароджений одна з курей знесла яйце позначене червоними плямами , це знак місцеві жителі сприйняли як символ того , що народився майбутній імператор великий імперії. Починаючи з 224 року, римляни не зв'язку з цим з'явився звичай фарбувати курячі яйця і передавати їх один одному як дарунок. Через деякий час цю традицію перейняли й християни, вони вклали в неї свій сенс, червоний колір символізував кров Христа.

Як говоритися в іншому повір'я , через кілька днів після смерті Ісуса сім іудеїв зібралися за накритим столом. На святковому обіді подали курку і зварені круто яйця. Під час трапези один з гостей згадав про Ісуса і про те як Він обіцяв воскреснути. Але господар будинку його перебив і сказав, «скоріше ця запечена курка оживе, а яйця стануть червоними ніж Він воскресне». І в цей момент курка дійсно ожила, а яйця забарвилися .

І остання легенда. У ній говориться, що першою фарбувати яйця почала сама мати Ісуса. Марія робила це для того, щоб розважити свого первістка.

Пропонуємо Вам переглянути розділ Привітання з Великоднем (Паскою), в якому знаходиться 123 поздоровлень на всі випадки життя.


Цікаві статті

 • Поливаний понеділок

  Поливаний понеділок

  На другий день після Великодня в Україні – Поливаний понеділок. Проте це не лише розваги, адже традиційно саме в цей день закладалися міцні ... 4703

 • Чистий четвер 2019: дата та що не можна робити в цей день в Україні

  Чистий четвер 2019: дата та що не можна робити в цей день в Україні

  Чистий четвер, або як його ще називають – Великодній четвер, завжди припадає на сьомий тиждень Великого посту і відзначається за три дні до світлого дня Воскресіння Христового. Відтак у 2019 році українці відзначатимуть Чистий четвер 25 квітня. Що не можна робити у цей день ... 1664

 • Великдень в Україні 2019: дата і традиції

  Великдень в Україні 2019: дата і традиції

  Великдень немає певної фіксованої дати святкування, але обов'язково Великдень відзначають у неділю. Дату вираховують за допомогою спеціальної таблиці – Олександрійської пасхалії. У 2019 році Великдень українці святкуватимуть 28 ... 1629

Всі статті