Feedback

Як святкувати Великдень

21.01.2014 504
Усі свята, які ми зараз святкуємо прийшли до нас з далекого минулого, тому велика ймовірність, що відзначалися ці дні кілька тисяч років зовсім по -іншому. Свій початок пасха бере з часів юдеїв, саме від туди вона до нас і прийшла. Того дня Іудеї святкували свій вихід з Єгипту, тобто звільнення від вікового рабства. У кожного народу свої традиції святкування Великодня, але поговоримо про тих традиціях, які склалися в слов'янській культурі.

Найголовніший обряд - це Великодній піст, він триває цілих сім тижнів . Протягом всього цього часу забороняється їсти, м'ясо, жир, молоко та іншу їжу, тваринного походження. За добу до самого свята православні взагалі нічого не їдять. Дуже давно з'явилася традиція освячувати великодні страви - ​​це фарбовані яйця і паски. Зазвичай це робиться в суботу, в цей день, вірніше в ніч проходить святкове служіння в храмах.

Великодній стіл дуже сильно змінився. Раніше було не прийнято подавати гарячі страви, проте зараз на святковому застіллі нерідко з'являються запечене мясо , котлети і так далі.

Існує дуже багато Великодніх розваг, в основному це ігри з яйцями. Проводяться вони після служби в церкві й ситного обіду.

Пропонуємо Вам переглянути розділ Привітання з Великоднем (Паскою), в якому знаходиться 123 поздоровлень на всі випадки життя.


Цікаві статті

 • Поливаний понеділок

  Поливаний понеділок

  На другий день після Великодня в Україні – Поливаний понеділок. Проте це не лише розваги, адже традиційно саме в цей день закладалися міцні ... 5105

 • Чистий четвер 2019: дата та що не можна робити в цей день в Україні

  Чистий четвер 2019: дата та що не можна робити в цей день в Україні

  Чистий четвер, або як його ще називають – Великодній четвер, завжди припадає на сьомий тиждень Великого посту і відзначається за три дні до світлого дня Воскресіння Христового. Відтак у 2019 році українці відзначатимуть Чистий четвер 25 квітня. Що не можна робити у цей день ... 1819

 • Великдень в Україні 2019: дата і традиції

  Великдень в Україні 2019: дата і традиції

  Великдень немає певної фіксованої дати святкування, але обов'язково Великдень відзначають у неділю. Дату вираховують за допомогою спеціальної таблиці – Олександрійської пасхалії. У 2019 році Великдень українці святкуватимуть 28 ... 1829

Всі статті

Найближчі свята

Всі свята в січні

Інформери на Ваш сайт