Feedback

Як святкувати Великдень

21.01.2014 268
Усі свята, які ми зараз святкуємо прийшли до нас з далекого минулого, тому велика ймовірність, що відзначалися ці дні кілька тисяч років зовсім по -іншому. Свій початок пасха бере з часів юдеїв, саме від туди вона до нас і прийшла. Того дня Іудеї святкували свій вихід з Єгипту, тобто звільнення від вікового рабства. У кожного народу свої традиції святкування Великодня, але поговоримо про тих традиціях, які склалися в слов'янській культурі.

Найголовніший обряд - це Великодній піст, він триває цілих сім тижнів . Протягом всього цього часу забороняється їсти, м'ясо, жир, молоко та іншу їжу, тваринного походження. За добу до самого свята православні взагалі нічого не їдять. Дуже давно з'явилася традиція освячувати великодні страви - ​​це фарбовані яйця і паски. Зазвичай це робиться в суботу, в цей день, вірніше в ніч проходить святкове служіння в храмах.

Великодній стіл дуже сильно змінився. Раніше було не прийнято подавати гарячі страви, проте зараз на святковому застіллі нерідко з'являються запечене мясо , котлети і так далі.

Існує дуже багато Великодніх розваг, в основному це ігри з яйцями. Проводяться вони після служби в церкві й ситного обіду.


Пропонуємо Вам переглянути розділ Привітання з Великоднем (Паскою), в якому знаходиться 84 поздоровлень на всі випадки життя.
Цікаві статті

 • Що дарувати на Великдень?

  Що дарувати на Великдень?

  Для всіх Великдень - одне з найулюбленіших і довгоочікуваних свят у році, який за урочистості можна порівняти хіба що з Новим роком або Днем народження. Звичайно, як і на будь-яке інше свято, на Великдень також прийнято робити подарунки. Що ж можна подарувати на ... 775

 • Крашанки, писанки...

  Крашанки, писанки...

  Просто пофарбувати яйця — це якось не по-українськи! Хіба ні? Наш народ звик до різноманіття, і не лише в ... 502

 • А тобі відомо, що писанка вміє говорити?!

  А тобі відомо, що писанка вміє говорити?!

  Вона може передавати нам послання з минувшини наших предків, може виразити наші найщиріші побажання рідним і близьким людям, попросити вибачення, привітати, розповісти про найтепліші почуття любові, ніжності, ... 747

Всі статті

Найближчі свята

Всі свята в лютому

Інформери на Ваш сайт