Feedback

Забуті пасхальні традиції

20.01.2014 443
Великдень люди святкують дуже давно, напевно тому у свята і з'явилося стільки традицій, багато з них зараз вже забуті. Навряд чи хто зараз знає про те, що в давнину люди обов'язково залишали кістки з пасхального столу . Їх зберігали в окремому і ні для кого недоступному місці .

Коли влітку починалася гроза, ці кістки треба було спалити в печі, і буря вщухала. Заспокоїти негоду могло і освячене яйце, яке зберігалося на іконі або перед нею.

Обов'язково сім'я повинна була зберегти шматочок паски, причому саме його верхню частину. Коли наступали посівні роботи, глава сімейства виходив у поле і доїдав цей кусок паски, тим самим він забезпечував собі багатий урожай.

Всі продукти призначені для пасхального столу, господині передбачалося зберігати як зіницю ока. Було таке повір'я, що якщо щось зі святкової провізії покуштує миша, то у неї виростуть крила .

Деякі традиції дійшли і до нас. Так прийнято у Великодній день накривати багатий стіл, на протязі всього свята, його не можна було прибирати, так щоб гості, теж могли поласувати стравами.

Зберігся і звичай освячувати в ніч перед Великоднем паски і яйця. Спеціально для цього протягом всієї ночі до самого ранку йде святкове богослужіння.

Пропонуємо Вам переглянути розділ Привітання з Великоднем (Паскою), в якому знаходиться 123 поздоровлень на всі випадки життя.


Цікаві статті

 • Поливаний понеділок

  Поливаний понеділок

  На другий день після Великодня в Україні – Поливаний понеділок. Проте це не лише розваги, адже традиційно саме в цей день закладалися міцні ... 5108

 • Чистий четвер 2019: дата та що не можна робити в цей день в Україні

  Чистий четвер 2019: дата та що не можна робити в цей день в Україні

  Чистий четвер, або як його ще називають – Великодній четвер, завжди припадає на сьомий тиждень Великого посту і відзначається за три дні до світлого дня Воскресіння Христового. Відтак у 2019 році українці відзначатимуть Чистий четвер 25 квітня. Що не можна робити у цей день ... 1821

 • Великдень в Україні 2019: дата і традиції

  Великдень в Україні 2019: дата і традиції

  Великдень немає певної фіксованої дати святкування, але обов'язково Великдень відзначають у неділю. Дату вираховують за допомогою спеціальної таблиці – Олександрійської пасхалії. У 2019 році Великдень українці святкуватимуть 28 ... 1831

Всі статті

Найближчі свята

Всі свята в січні

Інформери на Ваш сайт