Feedback

Забуті пасхальні традиції

20.01.2014 173
Великдень люди святкують дуже давно, напевно тому у свята і з'явилося стільки традицій, багато з них зараз вже забуті. Навряд чи хто зараз знає про те, що в давнину люди обов'язково залишали кістки з пасхального столу . Їх зберігали в окремому і ні для кого недоступному місці .

Коли влітку починалася гроза, ці кістки треба було спалити в печі, і буря вщухала. Заспокоїти негоду могло і освячене яйце, яке зберігалося на іконі або перед нею.

Обов'язково сім'я повинна була зберегти шматочок паски, причому саме його верхню частину. Коли наступали посівні роботи, глава сімейства виходив у поле і доїдав цей кусок паски, тим самим він забезпечував собі багатий урожай.

Всі продукти призначені для пасхального столу, господині передбачалося зберігати як зіницю ока. Було таке повір'я, що якщо щось зі святкової провізії покуштує миша, то у неї виростуть крила .

Деякі традиції дійшли і до нас. Так прийнято у Великодній день накривати багатий стіл, на протязі всього свята, його не можна було прибирати, так щоб гості, теж могли поласувати стравами.

Зберігся і звичай освячувати в ніч перед Великоднем паски і яйця. Спеціально для цього протягом всієї ночі до самого ранку йде святкове богослужіння.


Пропонуємо Вам переглянути розділ Привітання з Великоднем (Паскою), в якому знаходиться 83 поздоровлень на всі випадки життя.
Цікаві статті

 • Що дарувати на Великдень?

  Що дарувати на Великдень?

  Для всіх Великдень - одне з найулюбленіших і довгоочікуваних свят у році, який за урочистості можна порівняти хіба що з Новим роком або Днем народження. Звичайно, як і на будь-яке інше свято, на Великдень також прийнято робити подарунки. Що ж можна подарувати на ... 699

 • Крашанки, писанки...

  Крашанки, писанки...

  Просто пофарбувати яйця — це якось не по-українськи! Хіба ні? Наш народ звик до різноманіття, і не лише в ... 415

 • А тобі відомо, що писанка вміє говорити?!

  А тобі відомо, що писанка вміє говорити?!

  Вона може передавати нам послання з минувшини наших предків, може виразити наші найщиріші побажання рідним і близьким людям, попросити вибачення, привітати, розповісти про найтепліші почуття любові, ніжності, ... 698

Всі статті

Найближчі свята

Всі свята в листопаді

Інформери на Ваш сайт