Feedback

Коли святкуєм Пасху

20.01.2014 208
Як відомо, Великдень не має постійного дня святкування. Зазвичай ця дата припадає на період з початку квітня до середини травня. Точний час святкування Пасхи вираховується по місячній фазі. В давнину у Пасхи було кілька назв, кожне з яких означало свій період свята.

Починалося все з хресного Великодня - ця частина свята припадає на той період, який зараз величається страсною п'ятницею. Цього дня віруючі дотримувались найсуворішого пісту, бажано було взагалі відмовитися від їжі, але якщо людина цього не міг зробити, то йому дозволялося, тільки хліб і пити прісну воду. Весь день треба було присвятити молитвам і читанню Біблії. Рекомендувалося читати ті ділянки , які розповідали про розп'яття Христа.

Через два дні наступала Недільна Пасха - це і є саме свято. Всю попередню ніч християни проводили в храмах, освячували пасхальну випічку, фарбовані яйця. З настанням ранку закінчувався пост, всі сідали за столом. Почати трапезу треба було з молитви, а потім з куштування освяченого яйця і паски. Всі наступні дні тижня, вважається святковими, у всіх храмах йдуть богослужіння, люди запрошують один одного в гості. Завершується святкування Пасхи, тільки святом Вознесіння Господнього .


Пропонуємо Вам переглянути розділ Привітання з Великоднем (Паскою), в якому знаходиться 84 поздоровлень на всі випадки життя.
Цікаві статті

 • Православна Пасха 2018: дата святкування в Україні

  Православна Пасха 2018: дата святкування в Україні

  Великдень — це одине із найвеличніших християнських свят у ... 1

 • Що дарувати на Великдень?

  Що дарувати на Великдень?

  Для всіх Великдень - одне з найулюбленіших і довгоочікуваних свят у році, який за урочистості можна порівняти хіба що з Новим роком або Днем народження. Звичайно, як і на будь-яке інше свято, на Великдень також прийнято робити подарунки. Що ж можна подарувати на ... 775

 • Крашанки, писанки...

  Крашанки, писанки...

  Просто пофарбувати яйця — це якось не по-українськи! Хіба ні? Наш народ звик до різноманіття, і не лише в ... 503

Всі статті

Найближчі свята

Всі свята в лютому

Інформери на Ваш сайт