Feedback

Як наші предки відзначали Вознесіння Господнього

20.01.2014 449
Вознесіння Господнє - це логічне завершення пасхального періоду. Як і сама Пасха це свято не має постійної дати, відомо, що святкується лише через сорок днів після Святої Семидисятниці, тобто в четвер 6 -го тижня після Пасхи.

Число сорок в Біблії ми зустрічаємо не раз, так на сороковий день життя дитини , його приносили в храм , таких прикладів безліч .

Вознесіння Господньє відзначався як день пам'яті всіх померлих. Особливо в цей день шанували покійних батьків і предків. Для того, щоб висловити свою повагу і пам'ять, люди пекли смачні пишні пироги. На кожному такому виробі викладалися поперечні смужки, їх повинно було бути саме сім, оскільки вважалося що є сім небес. Такі пирогами мали навіть свою назву , в одних селах їх величали як драбинками , в інших як лестовка , або Лествиця .

У день свята пироги ставилися на службу до церкви, потім половина борошняних вироби лунала жебраком. Вважалося, що після дня Вознесіння Господнього починається літню спеку, а селянина чекає дуже багато роботи, до того ж у цей час завершувалися великодні святкування, що саме по собі передбачало початок літніх польових робіт.

Пропонуємо Вам переглянути розділ Привітання з Великоднем (Паскою), в якому знаходиться 123 поздоровлень на всі випадки життя.


Цікаві статті

 • Поливаний понеділок

  Поливаний понеділок

  На другий день після Великодня в Україні – Поливаний понеділок. Проте це не лише розваги, адже традиційно саме в цей день закладалися міцні ... 5112

 • Чистий четвер 2019: дата та що не можна робити в цей день в Україні

  Чистий четвер 2019: дата та що не можна робити в цей день в Україні

  Чистий четвер, або як його ще називають – Великодній четвер, завжди припадає на сьомий тиждень Великого посту і відзначається за три дні до світлого дня Воскресіння Христового. Відтак у 2019 році українці відзначатимуть Чистий четвер 25 квітня. Що не можна робити у цей день ... 1823

 • Великдень в Україні 2019: дата і традиції

  Великдень в Україні 2019: дата і традиції

  Великдень немає певної фіксованої дати святкування, але обов'язково Великдень відзначають у неділю. Дату вираховують за допомогою спеціальної таблиці – Олександрійської пасхалії. У 2019 році Великдень українці святкуватимуть 28 ... 1832

Всі статті

Найближчі свята

Всі свята в січні

Інформери на Ваш сайт