Feedback

Як наші предки відзначали Вознесіння Господнього

20.01.2014 163
Вознесіння Господнє - це логічне завершення пасхального періоду. Як і сама Пасха це свято не має постійної дати, відомо, що святкується лише через сорок днів після Святої Семидисятниці, тобто в четвер 6 -го тижня після Пасхи.

Число сорок в Біблії ми зустрічаємо не раз, так на сороковий день життя дитини , його приносили в храм , таких прикладів безліч .

Вознесіння Господньє відзначався як день пам'яті всіх померлих. Особливо в цей день шанували покійних батьків і предків. Для того, щоб висловити свою повагу і пам'ять, люди пекли смачні пишні пироги. На кожному такому виробі викладалися поперечні смужки, їх повинно було бути саме сім, оскільки вважалося що є сім небес. Такі пирогами мали навіть свою назву , в одних селах їх величали як драбинками , в інших як лестовка , або Лествиця .

У день свята пироги ставилися на службу до церкви, потім половина борошняних вироби лунала жебраком. Вважалося, що після дня Вознесіння Господнього починається літню спеку, а селянина чекає дуже багато роботи, до того ж у цей час завершувалися великодні святкування, що саме по собі передбачало початок літніх польових робіт.


Пропонуємо Вам переглянути розділ Привітання з Великоднем (Паскою), в якому знаходиться 83 поздоровлень на всі випадки життя.
Цікаві статті

 • Що дарувати на Великдень?

  Що дарувати на Великдень?

  Для всіх Великдень - одне з найулюбленіших і довгоочікуваних свят у році, який за урочистості можна порівняти хіба що з Новим роком або Днем народження. Звичайно, як і на будь-яке інше свято, на Великдень також прийнято робити подарунки. Що ж можна подарувати на ... 723

 • Крашанки, писанки...

  Крашанки, писанки...

  Просто пофарбувати яйця — це якось не по-українськи! Хіба ні? Наш народ звик до різноманіття, і не лише в ... 441

 • А тобі відомо, що писанка вміє говорити?!

  А тобі відомо, що писанка вміє говорити?!

  Вона може передавати нам послання з минувшини наших предків, може виразити наші найщиріші побажання рідним і близьким людям, попросити вибачення, привітати, розповісти про найтепліші почуття любові, ніжності, ... 713

Всі статті

Найближчі свята

Всі свята в грудні

Інформери на Ваш сайт