Feedback

Великодні традиції

20.01.2014 483
Великодні традиції завжди були дуже багатими. До того ж обрядів, які необхідно проводити в цей день дуже багато.
Найвідоміша великодня традиція - це паски. Здавна паскою називався пиріг зроблений із сиру. Паска має особливу форму, воно завжди нагадує храм.

Найчастіше сирні паски робили у вигляді трикутника. На них викладали прикраси з фруктів або дрібних цукерок , найчастіше це були хрести і церковні візерунки.

Пекли так само бабки - так називається паска зроблена з тіста. Цей рецепт відомий до сих пір і їм як і раніше користуються багато сучасних господинь.

Згідно з традиціями, пекти пасхальну випічку треба було в четвер . Перед тим , як поставити тісто жінка милася, одягала на себе чистий і ошатний одяг, волосся треба було сховати під косинку. Вважалося, що в той час, поки піднімається тісто, не можна було голосно говорити, співати пісні.

Готову випічку закривали чистим рушником і ховали в недоступне місце. Їли паски тільки в святковий ранок і після того, як їх освятять у церкві. Пекли зазвичай дуже багато, тому, що було прийнято ділитися випічкою з друзями, сусідами і родичами.
Вважалося, що не один шматочок великодніх солодощів не повинен зіпсуватися .

Пропонуємо Вам переглянути розділ Привітання з Великоднем (Паскою), в якому знаходиться 123 поздоровлень на всі випадки життя.


Цікаві статті

 • Поливаний понеділок

  Поливаний понеділок

  На другий день після Великодня в Україні – Поливаний понеділок. Проте це не лише розваги, адже традиційно саме в цей день закладалися міцні ... 5112

 • Чистий четвер 2019: дата та що не можна робити в цей день в Україні

  Чистий четвер 2019: дата та що не можна робити в цей день в Україні

  Чистий четвер, або як його ще називають – Великодній четвер, завжди припадає на сьомий тиждень Великого посту і відзначається за три дні до світлого дня Воскресіння Христового. Відтак у 2019 році українці відзначатимуть Чистий четвер 25 квітня. Що не можна робити у цей день ... 1823

 • Великдень в Україні 2019: дата і традиції

  Великдень в Україні 2019: дата і традиції

  Великдень немає певної фіксованої дати святкування, але обов'язково Великдень відзначають у неділю. Дату вираховують за допомогою спеціальної таблиці – Олександрійської пасхалії. У 2019 році Великдень українці святкуватимуть 28 ... 1832

Всі статті

Найближчі свята

Всі свята в січні

Інформери на Ваш сайт