Feedback

Великодні традиції

20.01.2014 236
Великодні традиції завжди були дуже багатими. До того ж обрядів, які необхідно проводити в цей день дуже багато.
Найвідоміша великодня традиція - це паски. Здавна паскою називався пиріг зроблений із сиру. Паска має особливу форму, воно завжди нагадує храм.

Найчастіше сирні паски робили у вигляді трикутника. На них викладали прикраси з фруктів або дрібних цукерок , найчастіше це були хрести і церковні візерунки.

Пекли так само бабки - так називається паска зроблена з тіста. Цей рецепт відомий до сих пір і їм як і раніше користуються багато сучасних господинь.

Згідно з традиціями, пекти пасхальну випічку треба було в четвер . Перед тим , як поставити тісто жінка милася, одягала на себе чистий і ошатний одяг, волосся треба було сховати під косинку. Вважалося, що в той час, поки піднімається тісто, не можна було голосно говорити, співати пісні.

Готову випічку закривали чистим рушником і ховали в недоступне місце. Їли паски тільки в святковий ранок і після того, як їх освятять у церкві. Пекли зазвичай дуже багато, тому, що було прийнято ділитися випічкою з друзями, сусідами і родичами.
Вважалося, що не один шматочок великодніх солодощів не повинен зіпсуватися .


Пропонуємо Вам переглянути розділ Привітання з Великоднем (Паскою), в якому знаходиться 84 поздоровлень на всі випадки життя.
Цікаві статті

 • Що дарувати на Великдень?

  Що дарувати на Великдень?

  Для всіх Великдень - одне з найулюбленіших і довгоочікуваних свят у році, який за урочистості можна порівняти хіба що з Новим роком або Днем народження. Звичайно, як і на будь-яке інше свято, на Великдень також прийнято робити подарунки. Що ж можна подарувати на ... 775

 • Крашанки, писанки...

  Крашанки, писанки...

  Просто пофарбувати яйця — це якось не по-українськи! Хіба ні? Наш народ звик до різноманіття, і не лише в ... 502

 • А тобі відомо, що писанка вміє говорити?!

  А тобі відомо, що писанка вміє говорити?!

  Вона може передавати нам послання з минувшини наших предків, може виразити наші найщиріші побажання рідним і близьким людям, попросити вибачення, привітати, розповісти про найтепліші почуття любові, ніжності, ... 747

Всі статті

Найближчі свята

Всі свята в лютому

Інформери на Ваш сайт