Feedback

Прикмети про пасхальне яйце

16.01.2014 197
Великдень - це одне з найдавніших свят, з ним пов'язано дуже багато прикмет . Багато хто з цих звичаїв акцентовані на фарбоване яйце. Так, наприклад не можна було викидати у вікно ячную шкаралупу. За повір'ям, протягом усіх пасхальних днів сам Христос разом з усіма своїми апостолами ходить по вулиці в обличчі жебраків. Селяни вважали, що викинута шкаралупа може потрапити в Нього.

Було повір'я, що в цей день , померлі можуть отримати полегшення , знову ж таки завдяки великоднього яйцю. Для цього, треба було вирушити на кладовищі , три рази похрістосоваться з небіжчиком і розкришити у нього на могилі яйце.

Були й інші звичаї, які зараз здаються дуже дикими і такими, що шкодять здоров'ю. Якщо отримане з рук священика яйце зберегти на божниці протягом п'яти років, то воно здатне вилікувати будь-яку недугу. Для цього треба було лише з'їсти старе яйце.

У той час, коли світили пасхальні приношення, яйце треба було закопати в зерна. Після служби ці зерна разом з яйцем виносили в поле, хороший урожай був забезпечений.

Фарбоване яйце використовували і для пошуку скарбів . Вважалося, що нечиста сила, яка охороняє скарби, побачивши освяченого яйця зникає, так що скарб ставати доступним.


Пропонуємо Вам переглянути розділ Привітання з Великоднем (Паскою), в якому знаходиться 83 поздоровлень на всі випадки життя.
Цікаві статті

 • Що дарувати на Великдень?

  Що дарувати на Великдень?

  Для всіх Великдень - одне з найулюбленіших і довгоочікуваних свят у році, який за урочистості можна порівняти хіба що з Новим роком або Днем народження. Звичайно, як і на будь-яке інше свято, на Великдень також прийнято робити подарунки. Що ж можна подарувати на ... 723

 • Крашанки, писанки...

  Крашанки, писанки...

  Просто пофарбувати яйця — це якось не по-українськи! Хіба ні? Наш народ звик до різноманіття, і не лише в ... 441

 • А тобі відомо, що писанка вміє говорити?!

  А тобі відомо, що писанка вміє говорити?!

  Вона може передавати нам послання з минувшини наших предків, може виразити наші найщиріші побажання рідним і близьким людям, попросити вибачення, привітати, розповісти про найтепліші почуття любові, ніжності, ... 715

Всі статті

Найближчі свята

Всі свята в грудні

Інформери на Ваш сайт