Feedback

Великий чистий четвер

16.01.2014 805
В останній тиждень посту перед Великоднем настає Великий четвер, який ще називають чистим. У цей день під час богослужінь згадують одну з найважливіших євангельських подій - Таємну вечерю, під час якої Христос омивав ноги своїм учням, показуючи цим приклад братської любові і смиренності. На Таємній вечері Христос встановив обряд Святого Причастя.

Обряд Святого Причастя визнається всіма християнами - і православними, і католиками, і лютеранами . Віруючі під час цього обряду куштують вино і хліб, що символізують плоть і кров Ісуса Христа. З Великого Четверга і до неділі у всіх храмах проходять церковні служби, які присвячені спогадам про земні страждання Ісуса Христа. Віруючі в цей день повинні сходити в храм, сповідатися і причаститися. У будинку прибирають, печуть паски і фарбують яйця. У Чистий четвер прийнято встати вранці до сходу сонця, і покупатися, символічно очистившись від гріхів і суєти.

У Великий четвер селяни чистили не тільки будинок, але і двір, і город, і хліви . Прибирали накопичився за зиму сміття і бруд . У першу чергу було прийнято мити і оновлювати ікони та лампади. У народі вважалося, якщо в Чистий четвер вимитися самому і вимити весь будинок, то весь рік у хаті буде чистота.

Після прибирання у Чистий четвер в будинку вже не прибирали і не мели підлогу до самого Великодня .

Цього дня також влаштовували і велике прання - перепирати весь одяг, постільна білизна , скатертини , фіранки і рушники. Також прали і чистили всі килимки і килимки. Все постільні приналежності виносили на просушку у двір , а сім'я лягала спати в ніч з четверга на п'ятницю на горохову солому, яку розстеляли на підлозі.

Необхідність прибирання у Великий четвер пояснювали ще й тим, що свята Воскресіння Христового радіють не тільки люди і тварини, а й також кожна річ і кожен предмет.


Пропонуємо Вам переглянути розділ Привітання з Великоднем (Паскою), в якому знаходиться 83 поздоровлень на всі випадки життя.
Цікаві статті

 • Що дарувати на Великдень?

  Що дарувати на Великдень?

  Для всіх Великдень - одне з найулюбленіших і довгоочікуваних свят у році, який за урочистості можна порівняти хіба що з Новим роком або Днем народження. Звичайно, як і на будь-яке інше свято, на Великдень також прийнято робити подарунки. Що ж можна подарувати на ... 721

 • Крашанки, писанки...

  Крашанки, писанки...

  Просто пофарбувати яйця — це якось не по-українськи! Хіба ні? Наш народ звик до різноманіття, і не лише в ... 436

 • А тобі відомо, що писанка вміє говорити?!

  А тобі відомо, що писанка вміє говорити?!

  Вона може передавати нам послання з минувшини наших предків, може виразити наші найщиріші побажання рідним і близьким людям, попросити вибачення, привітати, розповісти про найтепліші почуття любові, ніжності, ... 713

Всі статті

Найближчі свята

Всі свята в грудні

Інформери на Ваш сайт

Економте на покупках з кешбеком