Feedback

Великодні ритуали

16.01.2014 382
Великдень вважається основним церковним святом, однак, якщо ми згадаємо слов'янські народні свята, то побачимо, що Великдень стародавнє слов'янське свято відзначали задовго до прийняття християнства.

У середині квітня давні слов'яни святкували закінчення великого весілля неба і землі, готовність її до посівів. Жінки пекли пироги циліндричної форми як символ чоловічого начала, фарбували яйця, як символ чоловічої сили, і робили сирні страви круглої форми, як символ жіночого начала.

Міф про виникнення світу і всього живого в ньому був пов'язаний у слов'ян з яйцем. Відповідно до цього міфу, качка, літаючи над безкраїм морем, коли окрім моря нічого ще й не було, упустила в нього своє яйце. Яйце розкололося, з нижньої частини його вийшла земля, а з верхньої стало небесне склепіння.

Пов'язані були з яйцем та інші звичаї. Наприклад, східні слов'яни присвячували фарбовані яйця самому грізному своєму божеству - Перуну. А закохані дарували одне одному навесні фарбовані яйця на знак симпатії.

Стародавні коріння є і у пасхального вогню. В давнину вогонь почитали особливо, адже він давав тепло і можливість приготувати їжу. Існувало стародавнє весняне свято Пасхет, під час якого усюди розводили багаття і розпалювали вогнища в будинках. Вважалося, що вогонь має магічну силу і очищає людей.

А з приходом християнства вогонь став символом воскресіння Христа, звідси і пішов звичай запалювати свічки під час пасхального богослужіння.

Практично всі древні великодні символи перейшли в християнство і стали невід'ємними символами головного християнського свята - Великодня.

Пропонуємо Вам переглянути розділ Привітання з Великоднем (Паскою), в якому знаходиться 123 поздоровлень на всі випадки життя.


Цікаві статті

 • Поливаний понеділок

  Поливаний понеділок

  На другий день після Великодня в Україні – Поливаний понеділок. Проте це не лише розваги, адже традиційно саме в цей день закладалися міцні ... 4684

 • Чистий четвер 2019: дата та що не можна робити в цей день в Україні

  Чистий четвер 2019: дата та що не можна робити в цей день в Україні

  Чистий четвер, або як його ще називають – Великодній четвер, завжди припадає на сьомий тиждень Великого посту і відзначається за три дні до світлого дня Воскресіння Христового. Відтак у 2019 році українці відзначатимуть Чистий четвер 25 квітня. Що не можна робити у цей день ... 1661

 • Великдень в Україні 2019: дата і традиції

  Великдень в Україні 2019: дата і традиції

  Великдень немає певної фіксованої дати святкування, але обов'язково Великдень відзначають у неділю. Дату вираховують за допомогою спеціальної таблиці – Олександрійської пасхалії. У 2019 році Великдень українці святкуватимуть 28 ... 1624

Всі статті

Найближчі свята

Всі свята в вересні

Інформери на Ваш сайт