Feedback

Медовий Спас 2017: число, прикмети і традиції свята

24.07.2017 1045

Перший Спас ще називається Походження Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього, тому що він знаменується виносом із храмів хреста, на якому був розіп'ятий Христос, і хресним ходом.
Також у цей час відбувається мале водосвяття, освячення водойм і криниць, обмивання людей і купання худоби, а тому день має назву Мокрий Спас або Спас на воді.
У день Першого Спаса святять мед і починають його збір. Тому свято має ще одну назву - Медовий Спас. Вважається, що бджоли від цього дня більше мед не несуть.
Крім того, із цим святом збігається день пам'яті семи мучеників Маккавеїв. Вважається, що ще одну назву свято Маковей отримало шляхом накладення імені Маккавея і співзвучної з ним рослини маку, який дозріває на цей час.
З Першого Спаса починається Успенський піст, який триває 2 тижні до 28 серпня - дня Успіння Пресвятої Богородиці.
Як відзначають Медовий Спас
У церкві на Медовий Спас святять мед нового врожаю. Також віруючі приносять квіти, намагаючись, щоб у букетику-маковійчику були макові головки, м'ята, чебрець, барвінок. Вважається, що освячені квіти оберігають від хвороб і біди.
По всіх містах організовуються медові ярмарки, а також існує традиція пригощати всіх медом, щоб наступному року був гарний урожай.
На Медовий Спас після освячення меду в церкві господині намагаються приготувати страви з ним: каші з медом, пироги, коржі і пряники, булочки з маком і медом, медовий квас. Мед наділявся особливою цілющою силою, що здатна подолати багато хвороб.

Пропонуємо Вам переглянути розділ Преображення Господнього 2024, в якому знаходиться 9 поздоровлень на всі випадки життя.

За матеріалами: lady.tochka





Цікаві статті

  • Перший Спас — Медовий

    Перший Спас — Медовий

    У серпні є три свята, що звуться Спасами, і перший з них — Медовий Спас – відзначається 14 серпня. У цей день колись починали збирати мед. За переказами, князь Володимир саме в цей день прийняв хрещення, тому у стародавньому Києві 14 серпня освячували воду в Дніпрі і називали ... 6523

  • Чому Спас називають Яблучним?

    Чому Спас називають Яблучним?

    Свято Преображення обрано для благословення ... 1101

  • Яблучний (Яблуневий) Спас – 19 серпня

    Яблучний (Яблуневий) Спас – 19 серпня

    Традиційно до святкування Яблучного Спаса починають готуватися за 2 ... 2146

Всі статті

Найближчі свята

Всі свята в серпні

Інформери на Ваш сайт