Feedback

Що ні в якому разі не можна робити у страсний тиждень

08.04.2017 1179

Для кожного дня Страсного тижня передбачалося виконання певних видів господарських робіт.
Так, у Великий понеділок треба було подбати про свій будинок. Господиня прибирала в будинку, обмащувала стіни та фарбувала ганок.
У вівторок слід було приготувати одяг – закінчити прання і прасування.
Всі роботи по господарству завершували в середу. Також в цей день готували свічки, які захищали сім’ю від хвороб.
У четвер потрібно було купатися. До прикладу, дівчата вмивалися водою зі срібла, вимовляючи при цьому певний текст, аби стати привабливішими. Також вважалося, що свічка, принесена в четвер із храму, цілий рік захищатиме будинок від пожеж.
Ще в цей день господарі запікали в печі сіль, яка очищала від погані, а також набувала унікальних цілющих властивостей.
Найбільше заборон було у Велику п’ятницю. Важалося, що хліб, спечений у цей день, не запліснявіє, а також допоможе зцілитися від багатьох захворювань. Для обрядових пасок у цей день заводили опару.
Також у п’ятницю не рекомендується висаджувати рослини та встромляти в грунт залізні предмети. Рослинність не приживеться, а робота “в землі” принесе в родину неприємності.
Не можна у Страсну п’ятницю сушити білизну, бо тоді на ній можуть з’явитися червоні плями,схожі на кров. Більше того, у п’ятницю особливо сильні змови на здоров’я та лікування хворих.
У суботу зазвичай дбали про великодні страви: фарбували яйця, робили писанки та паски. Цікаво, що під час випікання пасок, у хаті не можна було розмовляти та шуміти. Якщо паска десь тріснула чи запала – це було поганим знаком.

Пропонуємо Вам переглянути розділ Привітання з Великоднем(Пасхою) 2024, в якому знаходиться 232 поздоровлень на всі випадки життя.

За матеріалами: 33seconds

Цікаві статті

Всі статті

Найближчі свята

Всі свята в квітні

Інформери на Ваш сайт