Feedback

Календар свят в березні 2024

← лютийберезень 2024квітень →
понеділок вівторок середа четвер п'ятниця субота неділя
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Календар свят в: січні, лютому, березні, квітні, травні, червні, липні, серпні, вересні, жовтні, листопаді, грудні. Церковний календар

1 березняпт.День сержанта 2025 — 1 привітань сержантові

День сержанта в Україні відзначається згідно з наказом Міністра оборони від 10 лютого 2009 року. Це професійне свято було введено з метою підтримки і підвищення престижу військової служби за контрактом на посаді сержантського і старшинського складу, а також подальшого патріотичного виховання військових кадрів України.

1 березняпт.Всесвітній день цивільної оборони 2025 — 39 привітань з нагоди дня цивільної оборони

Всесвітній день цивільної оборони — всесвітній день цивільної оборони відзначається 1 березня з метою пропаганди знань про цивільну оборону і підняття престижу національних рятувальних служб.

2 березнясб.З днем ангела Мар’яни — 7 привітань Мар’яні

2 березня день ангела святкує Мар’яна. Ім'я Мар'яна походить з давньогрецької та означає "гірка", "терпка". Мар`яни – День пам’яті праведної Маріамни, сестри апостола Филипа (І століття).

3 березнянд.Всесвітній день письменника 2025 — 45 привітань письменникам

Всесвітній день письменника відзначається за рішенням 48-го конгресу Міжнародного ПЕН-клубу, що відбувся 12-18 січня 1986 року. ПЕН-клуб був заснований в 1921 році.

5 березнявт.День ангела Ярослави — 6 привітань Ярославі

5 березня день ангела Ярослави. Лінгвісти розглядають кілька версій його походження. За однією з них, це жіноча форма чоловічого імені Ярослав. Можливо, означає “Яскрава слава", "затята", "сильна", "потужна", “люта”.

8 березняпт.8 Березня міжнародний жіночий день 2024 — 15 привітань

8 березня - свято, яке традиційно вважається днем жіноцтва. В Україні, Росії, Білорусі та інших республіках пост-радянського простору це свято називають днем жіночої солідарності, крім того - Міжнародним. 8 березня є офіційним вихідним днем в Україні, Росії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Казахстані, Киргизстані, Македонії, Молдові, Таджикистані, Туркменістані, а також в Монголії та В'єтнамі.

9 березнясб.День ді-джея (World DJ Day) 2025 — 78 привітань

World DJ Day – це не тільки офіційне свято, але і важлива благодійна подія, яка відбувається від імені міжнародної клубної індустрії з 2002 року. Кожного року 9 березня в рамках Дня Ді-джея в усьому світі проходить благодійна акція на допомогу дитячим організаціям.
Ініціаторами акції виступають фонд World DJ Fund і організація Nordoff Robbins Music Therapy, яка використовує музику для лікування дітей та дорослих. Весь прибуток, отриманий ді-джеями, клубами, радіостанціями і рекорд лейб лами в цей день направляється в різні міжнародні дитячі фонди і заклади.
На протязі кількох років щорічну традицію Dj-благодійності підтримують відомі мас-медіа - - MTV, Radio 1, Galaxy, Mixmag, DJ, Muzik,Hello, Face, Loaded і FHM, а також такі зірки світової танцювальної сцени - Pete Tong, Danny Tenaglia, Sasha, Dave Seaman, Paul Oakenfold, Paul Van Dyk, Carl Cox, Seb Fontaine, Sister Bliss і багато інших.

9 березнясб.День землевпорядника 2025 — 38 привітань
друга субота березня

Професійне свято - День землевпорядника відзначається в Україні щорічно в другу суботу березня з 1999 року, коли таким чином Указом Президента № 1556/99 була підтримана ініціатива Державного комітету України з земельних ресурсів і Союзу землевпорядників України.

9 березнясб.День пам’яті Тараса Григоровича Шевченка 2024 — 4 привітань з нагоди вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шев

9-10 березня щорічно українці вшановують пам’ять Великого Кобзаря, українського поета, письменника, художника, громадського діяча, філософа, політика, фольклориста, людини, яка присвятила своє життя збереженню і поширенню самобутньої народної мудрості тісно пов’язаній з стародавньою козацькою культурою і звичаями України.

13 березняср.З днем ангела Євдокії — 6 привітань Євдокії

14 березня вшановують Преподобну Євдокію, або у народі Явдохи. Ім'я прийшло з Візантії від слова «еудокіа», а в перекладі воно означає «благовоління». Коли християнство поширилося на Русі, ім'я теж стало популярним. Часто ще є форма Явдоха. Це ім'я означало буквально «життєславна» і звучало як Явдоня. Асоціюється це ім'я з покровительством земної природи і знаменує пробудження життєвої сили землі.

13 березняср.З днем ангела Кіри — 6 привітань Кірі

13 березня день ангела Кіри. У перекладі з давньогрецького Кіра означає пані, володарка.Відома версія походження цього імені від Перської, що означає престол, Сонце. З ірландського воно перекладається, як темноволоса, а на санскриті Кіра звучить як промінь світла.

13 березняср.З днем ангела Марини — 11 привітань Марині

13 березня день ангела Марини. Ім’я Марина походить від латинського слова "marinus", що в перекладі означає "морська".

15 березняпт.День споживача 2024 — 48 привітань

Щорічне проведення Всесвітнього Дня прав споживача, який відзначається з 1983 року дозволяє підтримати міжнародний рух споживачів і національні союзи споживачів у їх намаганнях відстоювати інтереси та права споживачів і привернути увагу світової спільноти до найбільш актуальних питань відповідної сфери.

15 березняпт.День ангела Арсена — 18 привітань Арсену

15 березня день ангела Арсена. Ім'я Арсеній у перекладі з давньогрецької означає мужній. Святий покровитель іменинника – преподобний Арсеній Комельський.

15 березняпт.З Днем Ангела Богдана — 6 привітань

15 березня день ангела Богдана. Ім'я прийшло до нас зі старослов’янської мови,і перекладається як Божий дар. Воно складається з двох коренів - "Бог" і "давати". Вважається, що значення імені Богдан - "Богом даний".

16 березнясб.З Днем ангела Каміли — 10 привітань Камілі

У перекладі з грецької це ім’я означає народжена в знатній сім’ї, а з латинської його можна перевести як служниця храму, бездоганна. У Німеччині та Голландії Камілла означає ромашка.

17 березнянд.День комунальника України 2025 — 48 привітань комунальнику
третя неділя березня

День комунальника − професійне свято, яке традиційно відзначається кожної третьої неділі березня. Цей святковий день присвячений усім працівникам житлово-комунальних господарств, які виконують вкрай необхідну справу – забезпечення життєдіяльності міст, надання різних послуг. Саме працівники цієї галузі роблять все можливе для того, щоб життя кожного було комфортним, зручним та безпечним.

17 березнянд.З Днем ангела В'ячеслава — 10 привітань В'ячеслава

17 березня відзначають день ангела В’ячеслава. В’ячеслав — давньоруське ім’я. Воно утворене словами “вяче” і "слава" і означає "Найславетніший", “що володіє найбільшою славою”. Старовинні аналоги імені, поширені у деяких народів досі — Венцеслав, Вацлав.

17 березнянд.З Днем ангела Яна

17 березня день ангела Яна. Ім’я Ян вважається похідною від іншого чоловічого імені — Іван. У перекладі з давньоєврейської означає «Бог милостивий». Існує також версія, що ім’я утворено від імені бога світла і сонця, шанованого в Стародавньому Римі-Януса. У різних народів ім’я Ян перекладається по-різному: у Данії та Шотландії — «захисник»; у тюрків — «покровитель»; східні народи — «життя».

18 березняпн.День працівника податкової та митної справи України 2025 — 62 привітань працівникам податкової та митної справи України

Сила держави - у бюджеті. З цим постулатом сперечатися неможливо. Головне завдання податківців - не допустити втрат державного бюджету та забезпечити його якісне виконання.

18 березняпн.З днем ангела Раїси — 8 привітань Раїси

У всіх Раїс 18 березня - день ангела. Ім'я Раїса - давньогрецьке, в перекладі означає "легка, безтурботна".

19 березнявт.З Днем ангела Олени — 13 привітань Олені

19 березня свій День ангела святкують усі представниці прекрасної статі на ім’я Олена. Ім'я Олена, запозичене з грецької, так звали мати Костянтина Великого, який прийняв християнство одним з перших серед римських імператорів. Для жінки це ім’я несе такі якості, як вміння сяяти, звертати на себе увагу. Вона жіночна і терпляча, розумна і красива.

21 березнячт.Міжнародний день лялькаря 2025 — 47 привітань лялькарям

Ідея відзначати у всьому світі Міжнародний день лялькаря прийшла відомому діячеві лялькового театру Джівада Золфагаріхо (Іран).

22 березняпт.День ангела Олександра — 10 привітань Олександру

22 березня день ангела Тараса. Ім’я Тарас утворилося від давньогрецького імені Тарасіос — «неспокійний», «сіючий смуту». Другий варіант відсилає нас в Стародавню Грецію, в міфології якої згадується Тарент (Тарантос).

22 березняпт.Міжнародний день таксиста 2025 — 77 привітань

Щороку 22 березня таксисти всіх країн святкують своє професійне свято - міжнародний день таксиста

23 березнясб.З днем ангела Галини — 5 привітань Галині

23 березня, всі Галини святкують свої іменини. Імя походить з далекої Давньої Греції, де за переказами існувала Нереїда Галене, народжена океанідою Дорідою морському старцю Нерею. Зовні вона була схожа на русалку. І може бути саме тому в її обов’язки входило стежити за відсутністю хвиль на морі. За іншою версію поява імені Галина походить від італійського слова “Галліна”, що в перекладі на українську звучить як “курча”, “маленька курочка”.

23 березнясб.З Днем ангела Ніки — 3 привітань Ніки

23 березня день ангела Ніки. Ім’я Ніка має давньогрецьке походження і означає «перемога» або «переможниця», саме так звали богиню перемоги в Стародавній Греції. Цим ім’ям називали дітей воїнів у давнину. Дана іменоформа популярна і в Україні, і в зарубіжних країнах.

25 березняпн.Благовіщення Пресвятої Богородиці 2025 — 44 привітань

Велике дванадесяте свято, третє за значенням народно-релігійне свято після Великодня і Різдва Христового. Християни відзначають Благовіщення, за західним обрядом — 25 березня.

25 березняпн.День СБУ 2025 — 38 привітань

25 березня 1992 Верховна Рада України прийняла Закон «Про Службу безпеки України», цей день з 2001 року згідно з Указом Президента № 193/2001 відзначається як День служби безпеки України (СБУ).

26 березнявт.День внутрішніх військ МВС України 2025 — 17 привітань

День внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України відзначається щорічно 26 березня - в день ухвалення Верховною Радою України в 1992 році Закону «Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України».

27 березняср.Міжнародний день театру 2025 — 115 привітань

Міжнародний день театру встановлений в 1961 році IX конгресом Міжнародного інституту театру (МІТ).

27 березняср.З Днем ангела Ростислава — 16 привітань Ростиславу

27 березня день ангела Ростислава. Ім’я Ростислав має слов’янське походження. Воно складається з двох коренів, що означають «зростання» і «слава». Це ім’я можна перевести як «зростаюча слава», «той, чия слава зростає», «зростання слави» або «нехай зростає твоя слава».

27 березняср.З Днем ангела Федора — 33 привітань Федору

27 березня день ангела відзначає Федір. Лінгвісти стверджують, що ім’я Федір прийшло до нас з Візантії. Утворено воно було від грецького імені Теодорос, яке через деякий час стало звучати як Феодорос.

30 березнясб.З Днем ангела Олега — 39 привітань Олегові

Ім’я Олег має дві версії свого походження: Ім’я має скандинавські коріння. Воно утворено від стародавнього скандинавского імені Helgi, що в перекладі означає «священний або «святий». З німецької мови перекладається як “світлий”, “ясний”, “Удачливий”. Доказом вірності цієї теорії є той факт, що ім’я Олег було досить популярно в династії Рюриковичів, які пішли з варягів. За другою версією ім’я Олег — слов’янське. Цієї версії дотримується польський мовознавець Станіслав Роспонд, який підтверджує свою теорію вказівкою на те, що це ім’я зустрічається лише у слов’ян.


← лютийберезень 2024квітень →