Feedback

Хеллоуїн 2017: якого числа? Історія свята.

13.10.2016 225
Сьогодні традиції Дня всіх святих з задоволенням перейняли по всьому світу — святкування Хеллоуїна міцно увійшло в життя європейських країн і проникло на пострадянський простір. Із задоволенням відзначають цей день японці, сінгапурці, австралійці і новозеландці. Спочатку в цей день стародавні кельти відзначали збір врожаю і поминали померлих у світ тіней, але зараз це свято сприймається просто як хороший привід від душі повеселитися!
Історія свята
Багато століть тому, коли територія Англії і Франції була заселена кельтськими племенами, основною релігією було язичництво. Стародавні кельти вважали, що рік ділиться всього на дві частини – теплу і холодну. У холодну пору бог мертвих викрадає бога Сонця Самхейна і утримує його в полоні. Останній день теплої пори – 1 листопада, – кельти відзначали масштабними святкуваннями.
Традиційно Хеллоуїн відзначається 31 жовтня, в переддень Дня всіх святих.
Вважалося, що в цю ніч між світом живих і мертвих виникає особливий зв'язок, і душі померлих через відкриті ворота підземного світу можуть повернутися додому. Для того, щоб задобрити злих духів, друїди збиралися в гаях віковічних дубів чи на пагорбах, розпалювали багаття і приносили жертви. Вугілля, які залишалися після багать, роздавали людям, щоб вони оберігали житла від проникнення нечистої сили.

Набагато пізніше, в 9 столітті, коли на території Великобританії стало поширюватися християнство, традиції предків об'єдналися з католицьким святкуванням Дня всіх святих («All Hallows Even»), назва якого поступово трансформувалося у спрощене «Halloween».

Цікаві статті

 • Звідки з’явився Світильник Джека

  Звідки з’явився Світильник Джека

  Традиція вирізати страшне обличчя з гарбуза існує вже багато ... 95

 • Хеллоуїн: історія та традиції свята

  Хеллоуїн: історія та традиції свята

  Кінець жовтня в багатьох англомовних країнах асоціюється з сучасним святом – Хеллоуїн! З кожним роком цей день, а точніше ніч, стає популярнішою в Україні! На коли в 2017 році варто готувати страхітливий костюм, а також про історію та традиції свята читайте докладніше в ... 159

 • «Солодкість або гидота!» на Хеловін

  «Солодкість або гидота!» на Хеловін

  Традиційно діти випрошували солодощі ще в часи Середньовіччя — спочатку це було одним з елементів святкування ... 293

Всі статті

Найближчі свята

Всі свята в травні

Інформери на Ваш сайт