Як виникли пасхальні яйця
Фарбовані яйця є обов'язковим атрибутом одного з найсвітліших і радісних християнських свят - світлого Христового Воскресіння, або Пасхи.
За давнім церковним переданням, перше пасхальне яйце піднесла римському імператору Тиберію Марія Магдалина. Після вознесіння Христа на небо Марія прийшла в Рим. У ті часи було прийнято підносити подарунки імператорові, приходячи до нього. Дарували йому т , що могли собі дозволити: багаті підносили йому коштовності, а бідні - те, що мали, в основному, якісь речі або продукти, які вони виробляли самі.
Марія Магдалина, у якої не було нічого, крім віри в Христа, простягнула Тиберію куряче яйце, вимовивши при цьому «Христос воскрес!» Імператор відповів їй на це, що ніхто не може воскреснути з мертвих, і що повірити в це також неможливо, як і в те, що біле куряче яйце є корисним. Не встиг Тиберій договорити цих слів, як яйце в його руці стало яскраво червоним. З тих фарбовані яйця і стали служити символом воскресіння Ісуса, а разом з ним про очищення для нового життя.
Освяченому в церкві під час великодньої служби надавали і досі надають неймовірну силу, вважалося, що воно здатне загасити пожежу, з його допомогою шукали заблукалих у лісі корів, їм проводили по хребту худобини, щоб вона не хворіла, а шерсть її була гладкою і блискучою. Яйцем дівчата гладили по обличчю, щоб бути красивими та рум'яними .
Однак фарбовані яйця з'явилися значно раніше християнства, згадки про них можна зустріти ще і в описах язичницьких обрядів. Всі вони пов'язані з весною, з пробудженням природи і зародженням нового життя.
Наприклад , в Давньому Єгипті щовесни з розливом Нілу було прийнято обмінюватися розфарбованими яйцями, їх підвішували в храмах і святилищах .
В давнину яйце служило символом весняного сонця , яке несе з собою життя, тепло , світло і радість. Люди підносили яйце в дар язичницьким богам, дарували його друзям і близьким у перший день Нового року і в день народження.
Але в християнстві вважається, що звичай дарувати один одному фарбовані яйця, як символ Воскресіння Христового, ввела саме Марія Магдалина після тієї зустрічі з імператором Тиберієм .
© 2024 Привітання та тости на всі свята українською мовою
© 2024
www.v24.com.ua