Як з’явилася традиція фарбувати яйця на Великдень?
Яйце завжди вважалося символом життя, оскільки у міцній шкаралупі знаходиться прихований маленький зародок, який одного разу стане циплятком. Але чому ж яйця стали фарбувати на Великодні свята? Існує кілька версій виникнення цієї традиції.
Перша і найпоширеніша легенда говорить про чудо, яке сталося з Марією Магдаленою. За переказами, саме вона зважилася прийти до римського імператора Тиберія, аби сповістити про відродження Христа. Так як до нього не було прийнято приходити з порожніми руками, а у Марії ніякого подарунка не знайшлося, вона прийшла з простим курячим яйцем. Подавши символ життя, вона вигукнула «Христос Воскрес!». Магдалена розповіла про те, що Ісусу вдалося побороти смерть і він зробив чудо з чудес – воскрес із мертвих. Однак імператор тільки розсміявся і заявив, що померлий так само може повернутися до життя, як і біле яйце може стати червоним. Не встиг він і договорити останнє слово, як яйце в руках Марії Магдалени дійсно стало червоним. З тих пір і з’явилася традиція фарбувати великодні яйця у яскраві кольори.
Ще одне пояснення цієї традиції більш практичне і логічне. Під час Великого посту кури продовжували нестися. Господині варили яйця, чим продовжували їхній термін зберігання. Аби відрізнити свіжі від варених, вони вигадали певну хитрість. Народними методами вони фарбували зварені яйця у різні кольори. Таким чином, було легко зрозуміти, де яке яєчко.
За матеріалами: stb
© 2024 Привітання та тости на всі свята українською мовою
© 2024
www.v24.com.ua