Чому День Знань відзначається 1 вересня?

У 325 році Костянтин Великий, римський імператор, який зробив християнство панівною релігією, скликав Перший Вселенський собор, на якому, крім іншого, було вирішено починати новий рік з 1 вересня. На Русі ж святкували Новий рік у березні-квітні, і тривало це досить довго. Тільки в кінці 15 століття православна Русь почала відзначати початок нового року 1-ого вересня. Першим роком, започаткованим на Русі з 1 вересня, був 1492-ий. І сталося це за указом Івана III.
Чому навчальний рік починається 1-ого вересня?
Всі перші школи були при церквах, тому і навчання в них починалося з церковного нового року — з 1 вересня. Ось таке просте пояснення. Точна дата появи традиції починати навчання з 1 вересня невідома, адже, на думку багатьох істориків, церква на Русі почала відзначати новий рік у вересні задовго до указу Івана III.
До речі, 1 вересня не тільки відзначали Новий рік і починали навчання, але і збирали податки. У перший день нового року традиційно представляли народу царського спадкоємця, якщо в минулому році йому якраз виповнилося 14 років (повноліття «по-староруський»). Цей день, до всього іншого, називали Днем Насіння (на честь преподобного Симеона Стовпника). З цього приводу в будинках і на площах встановлювали деревця (не хвойні) і прикрашали їх стрічками, свічками та намистом (дещо нагадує, чи не так?).
За матеріалами: blog.knukim.edu.ua


© 2020 Привітання та тости на всі свята українською мовою
© 2020 www.v24.com.ua