Feedback

Привітання на Яблучнпй спас

Яблучний спас

Незадовго до Своєї смерті Ісус Христос разом з учнями Петром, Яковом та Іоанном прийшов на гору Фавор помолитися і показати їм Свою Божественну славу.

Поки Спаситель молився, втомлені учні заснули. А коли прокинулись, побачили, що Ісус преобразився: його обличчя сяяло, мов сонце, поруч стояли пророки Мойсей та Ілля і говорили з Ним. Раптом світла хмара осінила учнів, і з неба почувся голос Бога Отця: «Це є Син мій улюблений, в якому Моє благовоління, Його слухайте!» Учні в страху попадали на землю, а коли піднялися, побачили Христа вже не преображенного, а в звичайному вигляді.

За давньою традицією, у цей день святять яблука, груші, щільники з медом. До Спаса не їли фруктів, особливо жінки, в яких померли діти, й дівчата, що залишилися без матерів. Казали, що коли така жінка з’їсть неосвячене яблуко, то її дитині на тому світі ніхто не викаже ласки.

Повернувшись із церкви, господар з освяченою свічкою обходив пасіку й запрошував родину до столу. Спочатку їли яблука та мед, запиваючи виноградним або яблучним вином, а потім переходили до інших страв.

Господнє Преображення несе всім вірним неземну радість. Мир Вам і Вашим сім'ям!Интересные статьи

  • 14 августа празднуем Первый Спас - Медовый

    14 августа празднуем Первый Спас - Медовый

    В августе есть три праздники, носят спасать, и первый из них - Медовый Спас - отмечается 14 августа. В этот день когда-то начинали собирать мед. По преданию, князь Владимир именно в этот день принял крещение, поэтому в древнем Киеве 14 августа освящали воду в Днепре и называли ... 5482

Все статьи

Ближайшие праздники

Все праздники в январе

Информеры на Ваш сайт